| Florincrap a întrebat:

Ce credeti ca sunt copiii maturizati?
Ar trebui tratati ca niste copii sau ca niste adulti?
Argumentati!
Multumesc anticipat.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă copii sunt maturizați noi adulții trebuie să plecăm în pădure!
Cine îi formează pe ei, nu noi?
Pa, pa.

| Florincrap explică (pentru Legiuitoarea):

Nu,eu ma refeream la cei inzestrati, cu o inteligenta peste medie, care percep altfel lumea fata de cei de aceeasi varsta cu ei.

| mgtow a răspuns:

Ar trebui tratati cu cruzime cand sar calul, ar fi ceva bun daca ar exista legea comunismului la orice pas ca lumea sa se mentalizeze ca trebuie sa fim cu totii civilizati nu prosti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Copiii sunt copii si trebuie tratati cu respect.Nu poti cere sa fie tratat ca un adult, ar insemna sa-i dai responsabilitatile unui om matur, pe care nu le poate duce.Copilaria e perioada cea mai frumoasa din viata, lipsita de griji majore, de care ar trebui sa se bucure orice om.Din pacate e atat de scurta, iar noi ne grabim sa trecem cat mai repede prin ea, sarind etape si dorind sa devenind adulti.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Copii maturizați? Un specimen mai rar.Da într-adevăr se poate, dar cei care zic „Eu sunt matur/ă" nu prea sunt maturi că spun asta și o dau în bară, trebuie să îți spună alți că ești matur.Scuze m-am cam întrecut cu răspunsul.
O seară cât mai plăcută!

| drogh a răspuns:

Copii nu sunt maturi. Poate că aşa se consideră deoarece înţeleg unele chestii ale adulţilor şi se pun în pielea lor, dar doar atât. Ei trebuie trataţi după vârsta lor. O să aibă la picioare o viaţă întreagă pentru a fi maturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cei care gândesc deja ca nişte adulţi, trataţi ca nişte adulţi.
Sunt mulţi care se maturizează înainte de vreme.
Te pup!

| Comediantul a răspuns:

Draga Florinde.
Dupa parerea mea ai nevoie de o cale de mijloc pentru ca acestia nu au destula experienta de viata pentru a privi din perspectiva unui om matur, dar au o gandire mai complexa decat cei de varsta lor.
Nu stiu in ce context este vorba, dar eu as spune ca acestia ar trebui ascultati, sa le fie luate in considerare parerile si ideile cu seriozitate dar sa nu fie lasati asa usor sa ia decizile de capul lor.
Toate cele bune happy

| Florincrap explică (pentru Comediantul):

Ma refer la cei cu o inteligenta peste medie.
Cei care...percep altfel lumea si pot deveni genii, in timp.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Florincrap):

Bineinteles.Da-le un test. Testul e viata de adult.