| anonim_4396 a întrebat:

Ce e de facut atunci cand sotul devine distant si te trateaza  asexuat?

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Intr-adevar e important sa te straduiesti sa arati bine, faci sport, toate chestiile... Eu de pilda cand sotul meu era foarte ocupat si obosit m-am rugat la Dumnezeu sa ii schimbe stilul de viata si acum lucreaza aproape jumate din cat lucra si avem mai mult timp si energie de altceva...

| elena a răspuns:

Cine este asexuat/a? Eu stiu ca atunci cand vorbesc desptre asexuati ma refer, la plante si animale, inmultire prin spori sau prin diviziune. Sa cred ca sotul te trateaza ca pe o planta sau, Doamne fereste, ca pe un animal?

| Diav0la a răspuns:

Termenul "asexuat" nu isi gaseste locul in intrebarea ta... dar daca cumva ai vrut sa faci referire la faptul ca nu mai e atras de a face dragoste cu tine, atunci ai doua posibilitati.
1. Iti pui intrebarea de ce nu mai simte atractie fata de tine si incerci sa iti raspunzi obiectiv. In cazul acesta cred ca e nevoie sa produci niste schimbari majore in ceea ce priveste infatisarea ta, aspectul fizic (o coafura noua, ceva lenjerie sexy ). Ai la indemana cateva trucuri care sa readuca pasiunea in viata voastra de cuplu cum ar fi : o cina romantica, o ambianta placuta, lumanarele parfumate, muzica lounge ...si neaparat o discutie!
2. Daca prima varianta nu are efect, atunci in mos sigur trebuie sa va hotarati ce faceti cu viata voastra ...si aici e impusa o discutie.
Comunicarea reprezinta rezolvarea tuturor problemelor.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu-mi dau seama cum un sot te poate trata "asexuat?!" laughing Daca a devenit distant in relatia voastra, poate ca ar trebui sa-i spui si sa vorbiti despre asta.
S h i n.

| sese a răspuns:

Trebuie cautat motivul si cel bun lucru este comunicarea intre soti-discutii directe pe tema.

| vio a răspuns:

Daca nu vrea sa vorbiti sa lamuriti problema... fa si tu la fel...

| casperboyy a răspuns:

E timpul pentru un amant.