| MaAarYa a întrebat:

Daca eu ma casatoresc cu un baiat, si mai am o verisoara pentru ea ce devine sotul meu

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca tu esti verisoara buna cu acea fata, ii vine cumnat dupa verisoara, dar in ziua de azi, e mai usor sa zica vaerisor.
O zi bunahappy

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Var,prin alianta.

| Zenithf a răspuns:

Un fel de cumnat, sau verisor prin alianta. Cred ca mie de asta imi place engleza, ca are cuvinte atat de clare ca "brother in law".

| darrio2007 a răspuns (pentru Zenithf):

Cousin in law.

| Zenithf a răspuns (pentru darrio2007):

Da, var este cousin, nu am scris insa cousin in law ca este putin folosit. Si englezii, la rudele prin alianta mai indepartate le zic de obicei tot rude.

| darrio2007 a răspuns (pentru Zenithf):

Asa e.

| darrio2007 a răspuns:

Var prin alianta.

| neutrino a răspuns:

Amant! Lasand gluma la o parte, chiar daca este posibil sa nu fie chiar gluma, prin casatorie nu se transmit titluri de rudenie si la nivelul verisorilor.

| danay72 a răspuns:

Verisor

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Soţul verişoarei sale. happy

| TheSmith a răspuns:

Verisor prin alianta!

| wj a răspuns:

Familie happy nu este grad de rudenie intre sotul tau si verisoara.

| printesa00 a răspuns:

Var plin alianta.