| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceți atunci când aveți o dispoziție proastă?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

I Ma pun pe genunchi, ui povestesc Tatălui nostru ceresc tot ce simt, tot ce ma frustrează, citesc și 10 Psalmi pe care ii personalizez infunctie de situația prin care trec-am subliniate cu galben pasajele cu care ma identificați mult, îmi pun și muzica de la Cristocentric și în jumătate de ora sunt alta persoana.

| dullcat a răspuns:

Ascult muzica preferata si/sau imi fac un ceai, ies sa ma plimb daca am posibilitatea si altele.

| Sistemulxxl a răspuns:

Eu cos macrame cu model de pisici. Am doua. Rachela si Strulica.

| Smmo a răspuns:

Cartofi prajiti. Cordon bleu. Cappuccino vienez. Alpro cu vanilie. Orez cu lapte si scortisoara. Budinca de vanilie. Ecler cu frisca. Coliva. Mucenici. Tiramisu... De obicei se rezolva cu ceva de genul asta.
Ma mai uit la filmulete cu animale/pasari care imi plac. Important e sa rad cumva. Mai stau de vorba cu vreo amica.
Am avut parte de schimbari pozitive de dispozitie si la biserica, dar aici depinde unde mergi si ce probleme te framanta de fapt. Tamaia are si un efect de alungare a tristetii.