| Tania a întrebat:

Ce faceti sa va calmati cand va certati rau cu parintii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg undeva unde sa nu-i vad si ascult niste muzica sau citesc.

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cumpara un buchet de flori pentru parinti.

| mgtow a răspuns:

Eu nu zic nimic ma inchid in dormitor si las pana vin ei la mine si isi cer scuze eu nu incep discutia niciodata.

| ELLSSA a răspuns:

Dorm,uit si imi trece.

| darrio2007 a răspuns:

Ies afara si fumez o tigara.

| Melody a răspuns:

Iti amintesti ca nu-i ai pentru totdeauna, ca intr-o zi nu vor mai fi...si incerci sa intelegi ca nu trebuie sa-ti strici si sa le strici viata cu astfel de suparari, nu merita.

| Nicolelenaa a răspuns:

Bună! happy

La mine e o adevărată comedie cearta cu părinții. laughing
Ne certăm iar apoi mai apare ceva și am nevoie de bani.
Ma duc la ei așa cu fața aia de cățeluș și le zic. laughing
Până la urmă totul va trece de la sine.
Comportă-te normal în preajma lor. Fii cât mai naturală.
Ca să uiți încearcă să faci ceva ce îți place ție mult.winking

Succes! happy

| dumyStar20 a răspuns:

Ascult muzica:angryma linisteste tot timpulbig grin) sau prefer sa merg la raul Moldova ca sa mai uit de certurile cu ei si sa mai meditez putin:X. Ajuta tare multtongue.
fundita?

| Șttefania a răspuns:

Poi eu imi iau catelul si el ma linistete tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu puteam sa ma cert cu ei.Ei spuneau,mai tipau, eu imi vedeam de treaba calmo, calmo facindu-ma ca nu le intelegeam indignarea. Taica-miu era mai al dreacu ca-mi mai scapa cite-o smeta peste ochi adusa de pe la portofel.

| zzzzzzz1111 a răspuns:

Plec de langa ei ascult muzica si ii injur si ma gandesc cum sa fac sa le arat ca se inseala.

| patricia_8129 a răspuns:

Stau in camera mea si ascult muzica

| liciu201 a răspuns:

Iesi afara si plimba-te cateva ore,mai mult ca sigur ca lor le pare rau ca s-au certat cu tine,cand te intorci poarta-te ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic,problema nu e calmarea ci MOTIVUL pentru care te-ai certat cu ei,sunt,totusi,parintii tai,cea ce nu inseamna ca au intotdeauna dreptate, spune ca ei si fa ca tine, bafta!

| danseanavictoria a răspuns:

Ascult muzica ma plimb