| IooMar a întrebat:

Ce imi spuneti sa incerc sa il uit sau sa ma fac ceva in leg cu baiatul pe care il plac? Adica sa il uit nu prea e usor pentru ca sunt la etaj cu el si oricat as incerca exista coincidente. Ce imi sugerati sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sheili a răspuns:

De ce sa il uiti mereu este o speranta mereu viata merge mai departe nu ti fie frica totul este ok asa e viata are si greutatile sale pina la urma...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti vezi de viata ta si il consideri ca pe un vecin care are prietena asa te obisnuiesti mai repede sa nu te mai gandesti la el.

| Mann02 a răspuns:

Sa azvarlii un id de mess cuiva cu care poti vorbi si te intelege happy (nu e evident ce vreau sa spun? sa vezi ce injuraturi imi iau acum laughing )
Eventual (daca nu azvarli id-ul de mess) iti cauti pe cineva cu care te poti intelege, ideea de baza e sa iti lasi un locas in inima in care sa te poti refugia de fiecare data cand esti intr-o situatie de genul, trebuie sa ai la ce privi in fata... pana la urma nu e ficatul sau rinichiul fara de care nu poti trai, iar de fiecare data cand intrii intr-o relatie iti spun prieteneste sa nu te dedici complet si sa muti relatia pe firul principal al vietii tale, pentru ca de asta ajunge lumea distrusa...
Baftawinking

| Zartbitter a răspuns:

Ce s-a întâmplat? Nu mai puteți vorbi, nu vă mai puteți întâlni?

Dacă el are deja pe altcineva, încearcă să-ți transformi sentimentele pentru el în sentimentele unui prieten.
Nu te distanța de el pentru că îți va fi și mai greu. Încearcă să aduci relația la normal, ca între prieteni, dar evită să petreci prea mult timp cu el singură.

Mai spune-ne ce s-a întâmplat, poate se potrivește altă soluție :-)

Oricum ar fi, timpul le rezolvă pe toate.

| seby4music a răspuns:

Sa cunosti alt baiat.sa iti bagi in cap ca nu merge si ca nu poti fi cu el si ca nu stiu inventeaza tu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii stergi numarul de telefon, id-ul si orice. Si cand il vezi pur si simplu salut si atat.

| irina41099 a răspuns:

Sa-ti gasesti pe altcineva care te face fericita