| Andr3ya a întrebat:

Ce inseamna daca aseara l'am visat pe bunicul meu care a murit acum 3 ani si in visul meu era viu si a murit si eu cu restul familiei eram in bucatarie si plangeam toti pentru ca el a murit si dintr'o data el a intrat pe usa ca un zombi, deci arata ca el da era alb la fata si avea pantaloni de costum albi si o camasa maro si m'a chemat la el si l'am imbratisat si m'a imbratisat si el dar era speriat de ceva si parca abia puteai vorbi si mi-a spus ceva da nu mai stiu ce si eu eram speriata un pic de el va rog ma puteti ajuta si pe mine cu acest vis?crying

Răspuns Câştigător
| Ralu_5621 a răspuns:

Cand visezi pe cineva care este mort (in vis nu realizezi ca este mort daca este o persoana draga) nu este bine sa vb cu el sau sa vb el cu tine(nu stiu ce inseamna faptul ca a-ti vb voi dar nu e bine).
De obicei cand visezi pe-o persoana care a murit inseamna ca cere de pomana.

2 răspunsuri:
| Sonny a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru pierdearea suferita de tine.Depinde, am avut si eu niste decese recentente-n familie, singurul lucru pe care-l poti face, e sa te impaci de tot cu ideea ca nu mai e, si in felul asta o sa reusesi sa te linistesti.
De visat tot o sa-l mai visesi, fiindaca e o persoana care a facut parte din viata ta si presupun ca a avut un rol important, visele, sunt niste poiecti ale minti, care pot readuce la viata orice personaj din prezentul tau sau trecutul tau, e foarte normal sa il visezi.
Nu incerca sa cauti in vise, semnificati, sau sa te intrebi, ca ce vor sa insemne?, sau gen ce-o vrut sa zica?

| Pavellaura a răspuns:

Buna! Codoloante! Imi pare rau! Inseamna ca bunicul tau a tinut multt la tine si apare in visele tale ca sa luati un fel de legatura.Nu iti fa niciun fel de griji cu acest vis! Papa.