| LoveForShania a întrebat:

De la un timp am numai coșmaruri.Am visat că tatăl meu a intrat la închisoare,într-o seară habar n-am ce s-a întâmplat în visul meu,dar îmi amintesc că am trecut pe la fiecare membru al familiei și-l luam în brațe și plângeam,parcă trebuia să mă despart de ei. Aseară am visat că bunicul meu a murit și că bunica mea pe care o iubeam enorm a venit,m-a luat în brațe și mi-a spus că o să mă crească ea.

Habar n-am ce se întâmplă cu mine,am numai coșmaruri, și eu nu am mai pățit așa niciodată. Plus că nu s-a întâmplat nimic recent în viața mea. Ce pot face să scap de coșmarurile astea sad?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

In cosmaruri sunt reprezentate toate temerile tale inconstiente. Incearca sa te relaxezi, la urma urmei sunt doar niste vise, iar tu esti bine si sanatos.

| LoveForShania explică:

P.S : bunica de care spuneam, a murit anul trecut.

| Liviu a răspuns:

Cat despre tine fa bine si documenteaza-te despre vise,documenteaza-te despre paranormal, nimic nu e lasat la voia sorti, iar un sfat prietenesc, nu vorbi cu oricine despre asta, te poate lua drept nebun, sau sa te indrepte spre psihiatru, cum a facut o domnisoara mai joslaughing
Eu am patit-o cu 1 vis care sa reptat de 2 ori in un an,de atunci viata mea sa schimbar RADICAL(nu a murit nimeni din fericire) Oricum, viata merge inainte, paranormalul, magia neagra, alba, totul exista, demoni, vrajotiarehappy si alte ' prostii ' din astea sunt reale, ai grija:^^
Sper sa nu fiu eu luat de nebunrolling on the floordar imi asum riscu
P.S scuze de romanblushing

| LoveForShania explică (pentru Liviu):

Te rog, demoni, paranormal, magie și alte chestii din astea?
Nu am crezut niciodată în așa ceva și nici nu o să cred.
Nu există, pur și simplu.
NU sunt nebună, doamne ferește, am avut doar de curând niște vise care m-au pus puțin pe gânduri!
Atâta tot.

+ asta, presupun că tu te-ai uitat la prea multe filme horror la care se spune că's bazate pe fapte reale.

| Liviu a răspuns (pentru LoveForShania):

Ok,pentru inceput, am 20 de ani, nici decum 13 14 anihappy
Nu crezi in nimic,nu?
E problema ta, dar. sper sa nu fie acel vis vreun semn happy
Si eu eram la fel ca tine,nu credeam,insa am inceput sa cred,am vazut cu ochii mei multe lucruri,am avut un caz in familie cu ' vrajotorie ' si prostii din astea, ce pot spune?
Eu nu te pot ' convinge ' ca exista,eu doar ti-am spus adevarul, nu insist sa ma iei in seama, sau in ras, nu ai fi singura care rade de mine sau asa cevabig grin eu mi-am facut 'datoria' am incercat sa intind o mana sa te ajut, ma iei in ras, ma iei in serios, pur si simplu e treaba tabig grin e un site de ajutor, eu am vrut sa imi ofer ajutorul tongue acum partea a 2 daca vrei sa il accepti e ok, daca nu iar e ok happyEu am incercat, cum si mie la randu meu mi-a fost intinsa o mana, la care am apelat, am vorbit cu oameni trecuti de 35 40 50 de ani care practicau wikka(magia alba), am vorbit cu oameni care... au o facultate, care au o familie, copii, nici de cum pustani de 13 14 ani care au facut un 'ritual' cu foc in cimitir, au ars 2 foi si sunt satanisti sau vrajitorilaughing
daca vrei sa te lamuresc, trimite-mi idd-ul tau pe privathappy
Ma voi asigura ca ai inteles ceva, daca asta vreihappy

| LoveForShania explică (pentru Liviu):

Paii, sper că nu ai luat răspunsul meu în semn de rău,că aș râde sau ceva de genul, dar mi-am spus pur și simplu părerea mea.
Și la ce ai spus tu legat de visurile mele,ce vrei să zici, un semn rău?
Se apropie demonul de mine, sau vrăjitoriile din familia ta în urma cărora nu cred că a rezultat mare lucru, mă vor transforma într-o broască?

Haha,lăsând gluma la o parte,nu vreau să mă lămurești, nimeni/nimic nu'mi va putea schimba părerea:d
În schimb, ceea ce se întâmplă în spatele acestor magii, vrăjitorii, și chestii, nu'mi pasă.
Eu spun doar ce gândesc.

P.S. - nici eu nu am 13 ani, am 17, ca să nu crezi că oi fi vreo copchilita cu prințese.

| Liviu a răspuns (pentru LoveForShania):

Cat despre ' vrajitoriile ' din familia mea, nu cred ca vrei sa patesti ce a patit matusa mea, asa ca numai rade, tine minte...
Rasu nu doare, dar ajungewinking
Cat despre... 'se apropie demonu de mine ' si toate prostiile pe care tu le indrugi.
cat despre visele tale...nu sunt un talmacitor de vise, cel putin.
cu alte cuvinte, daca imi cereai ajutorul poate aflai mai multe, dar daca nu crezi,

| LoveForShania explică (pentru Liviu):

Vezi'ti de poveștile tale.

| mutascu a răspuns:

Bună ExpertainFrumusete,
Nu trebuie să te îngrijoreze atât de mult visele tale! De exemplu despărțirea în vise semnifică exact opusul: prosperitate, noroc și chiar reîmânlire. Vezi aici mai multe: http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Despartire

Despre oameni morți care apar în vise se s-a dicutat și pe forum : http://www.visele.ro/forum/subiect.php?topic_id=110

| SweetyღGirl a răspuns:

Trebuie sa mergi la un pshihiatru si iti va spune exact ce anume iti cauzeaza starile acestea.incearca noaptea sa te rogi si sa te gandesti la ce vrei tu cel mai mult.cand te culci nu te gandi ca vei avea din nou cosmaruri ca le atragi.

| Liviu a răspuns (pentru SweetyღGirl):

Helooo,psihiatru? nu esti sanatoasa? visele alea sunt niste semne pentru numele Lu Dumnezeu, du-te tu la psihiatru.