| anonim_4396 a întrebat:

STIU CA AM SCRIS MULT DAR VA ROG CITITI, E IMPORTANT PENTRU MINE happy
Am avut un vis pe care sincer nu l-as dori nimanui, al meu a fost mai ciudat.
Cred ca multi dintre voi stiu ca atunci cand visezi ca iti cad dintii inseamna ca moare cineva, insa eu am visat altfel... M-am vazut dintr-o data in oglinda si plangeam uitandu-ma in gura si vazand ca nu am dinti. Mai aveam incisivul stang care se sfarmita, trei dinti de sus din partea drepta erau cariati la limita si restul nu imi mai amintesc parca mai aveam si 2 jos, fie eram foarte speriata. Am fugit la bucatarie si i-am spus mamei mele care era langa cuptor ca am ramas stirba dar ea nu ma prea asculta, nu mai tin minte exact ce mi-a spus.
M-am trezit dimineata si cand a venit mama de la servici i-am zis visul si cand mi-a spus ce inseamna am inceput sa plang, m-am uitat pe net si am vazut ca celor care au patit aproape la fel ca mine (diferenta era ca lor le cadeau dintii in palma, insa mie nu mi-au cazut pur si simplu nu-i aveam) le-a murit cineva. Alta diferenta este ca pe ei ii dureau rau dintii in timp ce eu nu am simtit nimic. Altii au visat insa nu s-a intamplat nimic.
Stiu ca visele difera de la un om la altul dar as vrea sa intreb oare ce inseamna la mine, va intreb pe voi si as dori sa-mi raspundeti din propriile experiente daca se poate happy

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu ar trebui sa acorzi atat de multa importanta viselor, nu ar mai trebui sa fi atat de superstitioasa.
eu una nu cred in asa ceva.visele apar pe baza unor intamplari prin care ai trecut, visezi anumite lucruri in functie de gandurile pe care le ai, depinde ce te framanta in ziua respectiva.
sunt de parere ca totul se intampla pentru ca asa trebuie sa se intample, nu pentru ca visam ceva.sunt foarte putine cazurile in care aceste vise prevestesc ceva.
se spune ca iti moare cineva apropiat si daca iti pocneste mobila din casa. ei bine mie imi pocneste si nu mi-a murit inca nimeni.
se zice ca daca visezi cu o apa murdara se imbolnaveste cineva apropiat de tine.mama viseaza mocirle in fiecare a doua zi si suntem perfect sanatosi si acum.
fi mai relaista si calmeaza-te.trateaza totul ca pe un vis si nimic mai mult, nu ca pe ceva care ti-ar prevesti o nenorocire.

6 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

rolling on the floor normal ca ma spal mai... happy
Ms de sfaturi chiar ma simt mai bine happy

| Miauti a răspuns:

Nu inseamna neaparat moarte si poate insemna; stricati - semn ca necazurile tale sunt pe terminate si ca vei avea spor la unele chesti
Iar oglinda semnifica pentru tine ca vei fi considerat atragator de catre persoanele de sex opus.

Răspuns utilizator avertizat
| lorycykcl a răspuns:

Nu trebuie sa crezi toate chestiile care le citesti pe net, important e ceea ce crezi tu, daca tu traiesti cu impresia ca o sa moara cineva si din pura coincidenta (Doamne fereste acu) chiar o sa moara, te apuci sa crezi toate visele? A fost un vis urat si atat.
Nu inseamna nimic, linisteste-te

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat şi eu lucruri de genul acesta, cu dinţi căzuţi etc. de multe ori, ştiam şi semnificaţia aceasta din popor, dar nu s-a întâmplat nimic rău! Chiar azi-noapte nu mai ţin minte exact ce supărare am avut în vis de m-am trezit bocind în toiul nopţii. Nici nu mi-am amintit motivul pentru care plângeam şi am adormit la loc imediat (sper să te înveselesc).
Uneori visele transmit nişte mesaje ale subconştientului, nişte griji, vise neîmplinite, frustrări etc. şi trebuie să le tratezi ca atare. O adevărată descifrare înseamnă să găseşti asocieri cu întâmplări din viaţa reală, cu nişte sentimente şi nu să cauţi simbolistica în dicţionare de vise. De foarte multe ori în ultimele luni, am visat că îmi moare o persoană dragă. Dar asta, mă gândesc eu, nu înseamnă decât că sunt foarte ataşată de ea şi nu-mi concep existenţa în lipsa ei. Pare firesc, nu?

| Gyaa a răspuns:

Buna happy Eu nu cred in prostii de astea. Iti moare cineva daca iti cad dintii?! Fi serioasa straight face Nu stiu. Dar cred ca e o prostie!