| Andreeaa20 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca îți moare bunica? I-am povestit bunicii mele visul si a spus că vine un nou membru in familie sau un nou născut. E adevărat sau nu?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, visele sunt minciuni numai crede in ele

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca bunica are zile multe de trait si ca-i bine.
cat privesc copii noii nascuti sunt semn de bucurie... o veste, un prieten nou, un cadou, ceva bun se poate intampla

| Frank51 a răspuns:

Moare pe cine visezi, în chinuri cumplite.

| Werrich a răspuns:

Da, după atâtea introduceri de lichid seminal din prezervative vei rămâne gravidă!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

De ce naiba i-ai spus bunicii tale ca ai visat ca moare?

| DarthNiger a răspuns:

E o bazaconie, daca in 2021 inca ne incredem in vise atunci ne-am dus pe tambal...

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Este doar un simplu vis

| Den1sa a răspuns:

Visele se genereaza la nivel subconstient, practic creierul tau a creeat acel vis, de altfel toate visele pe care le ai si le vei avea, in baza anumitor factori, dorintele pe care le ai, fricile, conversatiile din ziua/seara respectiva etc., poti incerca sa ai un vis lucid, eu am incercat de multe ori, ai o senzatie ciudata, dar placuta, e foarte tare(daca vrei sa stii mai multe spune-mi) iar referitor la intrebarea ta pai nu prea insemna mare lucru ci doar faptul ca tie frica ca bunica ta va muri intr-o zi, depinde de tine cum interpretezi, si superstiitile astea nu sunt neaparat adevarate dar nici gresite, din nou depinde de fiecare ce principii are si cum percepe informatia, daca ma intrebi pe mine nu cred in asa ceva, dar nici nu cred ca sunt niste prostii ci doar niste traditii, dupa mine interesante

| IgnatVictor a răspuns:

La mine în familie și în cercul de prieteni se zvonește că atunci când visezi moartea unui om, îi moare, de fapt, moartea acelui om. Dacă mă întrebi pe mine, e o prostie oricum. Un vis e un vis și nimic mai mult.

| Dark7Soul a răspuns:

Amu visezi morți. ai grijă să nu-ți moară norocul.

| gabriellaa23 a răspuns:

Incearca sa o instalezi din nou la laptop/pc poate are o eroare ceva. Imprimanta nu cred sa aiba probleme atata timp cat scoate testul.