| anonim_4396 a întrebat:

Heyhappy ajutati-ma nu stiu ce am de ieri ma sperie chestia cu moartea crying bunica mea de pe tata a decedat acu 2 saptamani si ii vine in vis mamei melecrying si ii cere sa-i dea 2 prosoape 1 alb si unul roz si a zis ca o s-o ia!crying(((((((((((((((((((((( ce inseamna asta cum adica? sunt disperata! ieri mama mi-a zis si am inceput sa plang crying cum adica ce inseamna daca vine un on care a murit in visul tau si-ti spune ca o sa te ia?crying((((((( credeti-ma ca mama este foarte crestina si nu m-a mintit nicioadata sau nu e genu care sa faca glume pe asa ceva! a spus pur si simplu. dar nu se poate asa cevaa! o iubesck am zis ca daca moare ea mor si eu! dar nu stiu ce sa mai cred! of...scriu lacrimandcrying deci. ce inseamna cand cineva mort iti spune in vi ca o sa te iacrying? (fara raspunsuri jignitoare!) sunt intr-o mare depresie ma doare si inimacrying ajutor!crying
as vrea raspunsuri de la oameni mai adolescentiwinking va rog dau funda, voturi, de toate numai ajutati-ma!crying

4 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Nu-ti fa griji si nici nu te gandi la depresie. creierul nostru e un parsiv care ne aduce in vis ceea ce gandim noi pe trezie, probabil mama ta s-a gandit de mai multe ori ceva la modul "daca ma ia dupa ea?" sau "of, de m-ar lua si pe mine". cu prosoapele, parerea mea e ca ar fi bine sa cumpere unul roz si unul alb si sa le dea de pomana. nu vor ajunge la bunica ta, dar mama ta se va simti mai linsitita. spune-i mamei tale ca o iubesti, ca ai nevoie de ea si fa o gluma ceva de genul "bunica mai are rabdare, ca tot la ea ajungem, acum avem alte treburi".

| Crystynyk1 a răspuns:

De obicei, am auzit la mai multi oameni.ca dupa ce moare cineva mortul vine in vis si te intreaba daca vrei sa mergi cu el(asa s-a intamplat la mama prietena).si mama prietenei a spus'' da'' ...si a inceput sa se sufoce maikasa.si asa mai departe.

| sufletsel a răspuns:

Eu as spune sa nu iti mai faci atatea griji si nu te mai speria ca nu se va intampla nimic.asa cum au spus si persoanele de mai jos mama ta s-a gandit la bunica inainte sa adoarma si de obicei visezi persoanele la care te gandesti. spune-i mamei tale sa cumpere prosoapele si sa le dea de pomana unei femei care are o varsta mai mica decat a raposatei tale bunici pentru ca numai daca e mai mica se poate considera pomana. sper ca ti-am fost de ajutor si nu te mai speria ca nu ai de ce! condoleantele mele pentru familia ta si dumnezeu sa o ierte pe bunica ta!

| RaluRalussa a răspuns:

Hey.Nu ai de ce sa iti faci griji.Asa se intampla. Tatal meu a murit acum un an.eu ce sa mai zic? Stai linistita si eu il visez si imi spune asta mereu. Mama ta in ultimul timp cred ca s-a gandit mult la bunica ta inainte sa adoarma.Si mai ales daca o viseaza [nu sunt o persoana care crede in fantome, spirite etcchatterbox] probabil raposata ta bunica asteapta ceva de la mama ta. Poate sa ii aprinda o lumanare sau sa spuna si ea o rugaciune! Vorbeste cu mama ta despre asta si faceti`o impreuna! Sper ca te-am ajutat :* Succes in continuare si condoleante pentru familia ta >big grin