| LoreUltilizatorTPU a întrebat:

Ce inseamna pentru tine prietenia.Prietenul tau cel mai bun te-a tradat vreodata?(daca iti este prieten bun nu te tradeaza.:parerea meahappy

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ea, m-au tradat de multe ori, m-au batjocorit, m-au facut de ras in fata multora... asta s-a intamplat mai in trecut, dar acum nu mai am incredere decat in mine insumi.
Un prieten adevarat, sau, cel mai bun prieten, ar trebui sa rada, sa planga, sa zaca alaturi de tine. cel putin asa cred eu. sa te ajute, si sa te sprijine.

| emima a răspuns:

In ziua de azi e cam greu sa gasesti un prieten adevarat si cum ai zis si tu prietenul-a nu tradeaza niciodata

| niNNu a răspuns:

Ori ce prieteni te tradeaza odata si odata.Pentru ca cum e si acea poveste(care pentru multi e o intamplare adevarata) si lucifer a fost invidios pe dumnezeu. Daca am fi toti perfecti am trai o lume de plastic.Pe langa asta nu cred ca exista priteni adevarati pentru simplu fapt ca i ziu de azi putini au onoare si ratiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-o crezi tu.prietenul cel mai bun,iti intra in casa,sa manance,sa bea, si sa-ti fu.a femeia. daca mai cade si ceva de furat, esti ideal.parerea noastra.a mai multora.deci nu mai visa cai verzi pa pereti, si fii cu ochii pe el, si pe prietena ta.

| Nousername a răspuns:

Prietenia inseamna intelegere, respect.Nu poti fi prieten cu cineva care nu te intelege, nu iti intelege problemele. Daca m-a tradat un prieten vreodata? Mereu.Nu am prieteni adevarati, si nici nu am avut vreodata.De fapt, daca stau sa ma gandesc mai bine am avut.Eram cele mai bune prietene si ma ajuta mereu cand aveam probleme si eu la fel.Era mereu alaturi de mine la greu.Dar sti carei faza? Nu aveam nimic in comun.Eram doua persoane total diferite si intalnindune asa de des,pana la urma am ajuns sa nu ne mai intalnm deloc,si cand incerc sa o sun nu raspunde,deoarece prietenia nu se rezuma doar la asta, trebuie sa iti placa sa stai in compania cuiva.
Acum nu stiu.Ma gandeam ca majoritatea zic ca nu exista prieteni adevarati.Dar daca stam sa ne gandim, nici ei nu sunt prieteni adevarati daca zic asta, Ma rog. Alti prieteni apropiati care sa nu isi bata joc de mine si sa ma rada pe la spate nu am avut.

| vali11 a răspuns:

Nu este adevarat si dusmani si prieteni sunt tradatori toti iti vor raul dupa proverbu "fereste-ma doamne de prieteni ca dusmani am destui"

| bubbuluv a răspuns:

Hei buna lore...ori ce om greseste si poate te tradeaza fara sa`si dea seama oameni din greseli invata si daac te tradeaza si se intoarce la tine si ii pare rau pentru ce a facut si regreta atunci chiar iti e prieten cu adv...iar un om care refuza sa isi arate vina atunci nu iti e prieten mai degraba nu ii pasa o persoana careia ii pasa face orice ii sata in cale sa`si tina prieteni aproape. acum depinde si in ce sens tea tradat e bine ca in viata sa mai lasi si de la tine dar nu prea mult ca strika! sper ca te-am ajutat mult succes!

| Lucian_2419 a răspuns:

Prieten - la nevoie de cunoaste, te cinsteste azi-maine-poimaine si asa mai departe la fel si invers si niciodata nu-ti zice ca vezi ca te-am cinstit ieri sau alaltaieriwinking
Amici - cei care vorbesc putin si se cunosc cat de cat
Cunostinte - cei care se saluta si atat