| AnaCool120 a întrebat:

V-ati tradat vreodata cel mai bun/ ceea mai buna prieten/a? Si cum va iertat? FUNDA pentru cea mai frumoasa poveste happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Imi place sa cred ca nu mi-am tradat niciodata prietenii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Daca simti nevoia ori tentatia sa iti tradezi prietena/ul cel mai bun inseamna ca nu stii ce este prietenia ori persoana respectiva nu este prietena ori prietenul ta/u cea/l mai bun/a. Este destul de simplu.
Iar, personal daca am fost tradata am mers mai departe si m-am indepartat de persoana respectiva. Viata este mult prea scurta si oamenii interesanti sunt putini. Prefer sa nu stau in loc pentru cei care nu merita.

| Ezeru a răspuns:

Da. Acum cativa ani. Am fost la o petrecere si m-am dat la prietena celui mai bun prieten. Dupa acest lucru am incercat din rasputeri sa ii despart dezvaluindu-i prietene-i lui secrete despre el. La un moment dat in vara s-au despartit. Dupa ce s-au despartit mi-a parut atat de rau in cat mi-am cerut scuze de la amandoi. M-au iertat amandoi. Desi nu mai sunt impreuna amandoi sunt prieteni buni cu mine.

| 49Days a răspuns:

Nu. Si nu sunt de acord cu asta sub nici o forma.Eu cel putin nu pot. Am ceva de spus spun si gata. Si stii sfoara rupta si legata are un nod si se simte orice ai face.
Daca esti in situatia asta iti urez bafta, acum depinde si ce ai facut.

| LoveYou7784 a răspuns:

Pai ...Sincer da, dar a meritat-o. Tu ai mai considera o persoana ''cea mai buna prietena'' daca te-ar lasa mereu balta, ar iesi cu tine doar pentru ca stai cu cei populari, ti-ar zice ca baiatul pe care il placi o place, te-ar face sa te simti naspa? Eu mereu am ajutat-o si desi nu o credeam cea mai buna prietena am zis sa incerc...Dar degeaba.ea mereu m-a considerat asa pentru ca nu faceam ce face ea. dar ea nu stie ca nu e si nu imi va fi niciodata Bff pentru ca mereu m-a facut sa ma simt naspa.

| AchimAlin a răspuns:

Nu am facut-o si nu am de gand sa o fac niciodata, chiar daca ar fi la mijloc o fata sau orice altceva cel mai bun prieten il gasesti doar odata-n viata si daca il pierzi nu vei mai avea a doua sansa. Iar daca in cele din urma iti tradezi prietenul eu cred ca nu meriti sa fi iertat de aceea persoana deoarece stii cum e proverbul ala,, Cine tradeaza va fi tradat'', daca o perspoana isi tradeaza cel mai bun prieten din punctul meu de vedere a ajuns la un nivel moral foarte penibil.