| AnaCool120 a întrebat:

Pe voi va tradat vreodata cel mai bun/ ceea mai buna prieten/a?

27 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da și acum nu mai știu nimic despre ea, unde este, pe cine mai păcălește, de la cine mai fură..., dar foarte bine dacă
m-aș întâlni cu ea aș strânge-o de gât chiar dacă nu-mi stă în fire.

| RedDeath a răspuns:

Nu. Nu i-am dat ocazia sau resursele necesare pentru a putea infaptui asa ceva. devil

| Kamiichu a răspuns:

Da, de mai multe ori si mereu am iertat-o si usor usor ne-am indepartat. Mi-am dat seama tarziu ca nu este cea pe care o credeam ca o "sora". Si acum imi pare rau, dar am luat-o ca pe o lectie de viata, oamenii vin si pleaca in viata noastra, cu amintiri mai frumoase sau mai putin frumoase.

| AnaCool120 explică (pentru Kamiichu):

Da si mie mi s-a intamplat ceva de genul cu ceea mai buna prietena, in ultima vreme ne-am inepartat foarte mult si regret enorm (pentru ca toate s-au intamplat din cauza mea) si am vazut acum 2 zile ca fara motiv mi-a dat block pe facebook, sincer regret enorm pierderea acestei prietenii findca eram prietene de cand eram foarte mici. Si a trebuit sa stric eu totul...I-am cerut iertare si a zis ca m-a iertat, insa nu mai eram ca inainte.

| Kamiichu a răspuns (pentru AnaCool120):

Imi pare rau, poate ca timpul va va apropia din nou :*

| AnaCool120 explică (pentru Kamiichu):

Sper happy Dar nu cred pentru ca zilele astea fara motiv mi-a dat block pe fb...

| Kamiichu a răspuns (pentru AnaCool120):

Vorbeste tu cu ea, vorbeste cu ea fata-n fata, spune-i ca-ti pare rau si da-i timp sa se gandeasca si sa fiti la fel ca la inceput.

| AnaCool120 explică (pentru Kamiichu):

De cate ori am incercat laughing Nici n-am curaj, intotdeauna e inconjurata de noua ei prietena care ma uraste si se baga peste mine cand incerc sa vorbesc :/

| Kamiichu a răspuns (pentru AnaCool120):

Sun-o si spune-i sa va intalniti laughing si daca aia se baga peste tine, da-i una laughing glumesc, spune-i ca nu-i frumos sa vorbeasca peste alta persoana laughing bafta!

| AnaCool120 explică (pentru Kamiichu):

Ok mersi happy laughing

| Ezeru a răspuns:

Nu e neaparat tradare. Trebuie sa te gandesti ca fiecare om este pentru el si in lumea asta nu prea o sa vezi persoane luptand pentru altcineva ci pentru ei. Fiecare incearca sa isi faca bine lui nu altuia. Tu ar trebui sa nu acori foarte multa incredere prietenilor. Singura care o sa iti fie mereu aproape este familiawinking

| Gabi1123 a răspuns:

Da dar..nu exista prietenie fara cearta si tradare...si trebuie sa intelegi ca te-a tradat dintr-o cauza buna, daca as stii ce s-a intamplat poate as intelege...mai bine iart-o si discutati voi ca 2 oameni seriosi happy

| Ionutza2012 a răspuns:

Niciodata

| nyko98765 a răspuns:

Sincer nu adica atat imi mai trebuia si cel mai bun prieten sa fie fals, dar in rest... oricum ai grijape cine numesti cel mai bun prieten!

| AnaCool120 explică (pentru nyko98765):

Exactwinking

| nyko98765 a răspuns (pentru AnaCool120):

Eu zic ca cel mai bun prieten e cel care te cunoaste stie ca esti suparata si atunci cand zambesti dar totusi sa nu iti spuna ca stie sa incerce sa te inveseleasca si sa te faca sa uiti pentru mine asta inseamna un prieten adevarat happy

| QuadCore21 a răspuns:

Avem intotdeauna nevoie de prieteni. Chiar cu pretul de a mai fi tradati din cand in cand. Chiar si aceste lucruri reprezinta sarea si piperul vietii.

| QuadCore21 a răspuns:

Nu de tradare trebuie sa te temi ci de falsii prieteni, cei care stau in preajma ta ignoranti la problemele tale...

| QuadCore21 a răspuns:

De tradare nu trebuie sa te temi, altfel nu vei putea aduna in jurul tau prea multe persoane binevoitoare, si nici tu tu nu vei ramane la fel de binevoitoare.

| QuadCore21 a răspuns:

Ar trebui poate chiar sa-ti doresti ca o anumita persoana si relatie sa ti se descopere asa cum este in realitate, fara sa te temi de consecinte...
In functie de tipul tradarii vei sti daca ii mai poti acorda incredere sau nu.

| QuadCore21 a răspuns:

Cea mai buna prietena este aceea care iti face inclusiv observatii. In viata vei avea ocazia sa vezi ca doar cei ce tin la tine iti vor face observatii. Dar atentie, nu orice fel de observatii! Nu observatii legate de faptul ca nu te dedai la vicii, la un anumit tip de vestimentatie sau la mai stiu eu ce nebunii, ci observatii in "stilul" parintilor,...happy, cele care sunt legate de PRECAUTIE, etc...

| Eugen866 a răspuns:

Da

| EnTuZiAsM a răspuns:

Da, dar am incercat sa inteleg de ce a facut-o si am ajuns sa o iert, pana la urma suntem cele mai bune prietene

| violeta02 a răspuns:

Da, ma tradat dar iti zic nici nu exista prietenie adevarata caci un prieten / prietena adevarata mereu e cu tine. Cand te doare si pe el /ea o doare, cand tu razi si ea rade.Dar n-am vazut asa prietenenie niciodata.

funda!

| bsir a răspuns:

O da, chiar cu iubitul meu! Dar capu sus viata merge inainte va reliza ce a pierdut!

| Gogu06 a răspuns (pentru bsir):

Sau v-a realiza ca n-a pierdut nimic laughing

| Ellenna_Alexandrraa_1996 a răspuns:

Da, am iertat. dar n am uitat. Si acum sunt suparata, si incerc sa par ca nu sunt. Nu e usor, trebuie sa fi tare pentru ca e greu cand ti mult la acea persoana!