| DanielaDanDaniela a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o persoana superficiala?

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Care nu are bunatate si nu pune suflet in ceea ce face

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O persoana superficiala este care se ocupa neatent de lucruri, dar n-are grija de detalii. "Lasa, ca-i bine si asa", de dragul sa fie facute lucrurile, dar calitatea, functionalitatea si siguranta nu-i conteaza.

Un exemplu: trebuie puse scaune langa masa, pentru musafiri. O persoana superficiala trece cu vederea asezarea "in linie" a scaunelor, dar si faptul ca un picior a unui scaun se misca si se poate rupe oricand.

| Clorox a răspuns:

Superficial=Eu laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Seamana cu fosta mea iubita. Nu cu ultima.