| Zehd a întrebat:

Ce inseamna sa fii indragostit? dau funda raspunsului cu cele mai multe si bune argumente :d

Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Sunt chestii care chiar nu pot fi explicate, dar o sa incerc sa iti explic cat pot de bine.
Sa fii indragostit inseamna sa te simti obsedat de o persoana, sa placi orice lucru la ea, chiar daca are defecte, sa le placi mai ales pe acelea.Pentru ca defectele ne fac unici pe fiecare in parte.Esti indragostit atunci cand crezi ca tu iubesti cum nimeni nu a mai iubit vreodata, cand plangi doar pentru un cuvant care te-a durut din partea persoanei pe care o iubesti, cand tremuri tot si-ti sare inima ca un iepure cand vezi acea persoana.Cand nu-ti poti stapani emotiile, si spui lucruri aiurea.Cand simti ca ai nevoie de persoana aia mai mult de oricare alte si doresti s-o vezi si sa stii ce face absolut in orice moment.Cand te gandesti numai la acea persoana, iar restul activitatilor nu-ti mai ies asa cum trebuie.Cand te comporti intr-un mod unic cu persoana de care esti indragostit.Cand numai vezi pe nimeni altcineva, decat acea persoana.Cand simti ca o vrei numai pe ea.Pe scurt inseamna sa fii obsedat si sa adori o persoana laughing ..idk.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fi iluzionat ca aia de langa tine te va iubi chiar daca traiesti in minciuna tu visezi ca totul e bine si frumos asa cum se intampla cu toata lumea care se minte insine dar nu iubesc cu adevarat.

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Like

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Macar cunoastem realitatea.

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Ai descris prima mea mare iubire exact asa a fost eram obsedat de ea si chiar credeam ca vb serios

| Balmung a răspuns:

Pur si simplu sa simti ca persoana iubita e Lumina vizibila pentru toata lumea, dar care ti se daruieste numai tie.

| OnuOnulică a răspuns:

Sa fi indragostit e cel mai frumos lucru din lume.

| OnuOnulică a răspuns:

Sa fi indragostit insemna un sentiment frumos.
ndragosti, vei stii pur si simplu... Sentimentul nu-ti va incapea in cuvinte si nu le vei gasi niciodata pe ele, cuvintele, pentru a-l exprima... Sentimentul, el, va exista si atat. Iubirea ta va fi prezenta permanent in inima si in visele tale. Cum este sa fii indragostit? Nimic mai frumos. Dar, ce spun eu? Pur si simplu sublim. Iti doresc ca tu sa fii cerul peste care iubirea ta sa-si astearna in tacere sfanta stelele. Cand te vei indragosti, vei stii. Dar nu vei mai avea cuvinte sa intrebi. Doar simti, traiesti si gusti fericirea.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
A te îndrăgosti poate duce la începutul unei iubiri. Însă de multe ori iubirea adevărată se confundă cu pasiunea. Iar atunci când au o relaţia sau chiar ajung să se căsătorească având la bază pasiunea, se termină cu eşec. De aceea este foarte important să putem face deosebirea între aceste două grupe: iubire şi pasiune. Următoarele informaţii le-au fost de mare folos multor tineri să facă deosebirea şi să evite multă durere şi suferinţă. Te poate ajuta şi pe tine.
http://wol.jw.org/......1102011166
http://www.jw.org/......intalniri/
Cele bune şi să ai parte de iubire adevărată în viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii indragostit? laughing))))) LoL? Pot sa argumentez chestia asta pana dimineata frate, si vei "intelege". Pe naiba. Ziceti toti ca intelegeti ce e aia dragoste, dar nu stie aproape nimeni oh go on Sa fii indragostit nu se poate spune in cuvinte. Ma rog, se poate laughing Doar ca e degeaba. Daca nu simti, nu stii cu adevarat happy Apropo, sa iti spun o diferenta mare intre 3 lucruri:

a place pe cineva
a iubi pe cineva
a fi obsedat de cineva

happy Poate nu par mari diferente, dar sunt niste diferente EXTREM de mari intre cele 3 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i aşa că aştepţi răspunsuri profunde ce să-ţi explodeze corasonul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti raspund simplu, a iubi persoana de care iti place si pe care nu o poti uita.

| Johanna7 a răspuns:

Sa fii indragostit... Inseamna sa simti incontinuu nevoia de a vedea o anumita persoana, sa zambesti cu gura pana la urechi atunci cand o vezi, sa te balbai si sa te incurci atunci cand esti alaturi de ea, inseamna sa adori orice trasatura a acelei persoane fara sa-i gasesti defecte. Cand esti indragostit orice lucru marunt pe care il face acea persoana pentru tine ti se pare ceva uimitor. Inseamna sa-ti fie dor de ea tot timpul, chiar si dupa 2 minute dupa ce tocmai v-ati dus fiecare pe drumul lui. Inseamna sa faci sacrificii pentru ea fara sa te gandesti la peroana ta... Inseamna multe! Dar. trebuie sa stii ca indragostitul e doar faza de inceput, se poate ca apoi ori sa te intrebi ce ti-a placut la persoana aceea, ori sa vrei sa fii cu ea pentru mult timp. Daca e a doua varianta, nu doar ca te-ai indragostit, dar iubesti cu adevarat!winking

| milan9 a răspuns (pentru Johanna7):

"Sa fii indragostit... Inseamna sa simti incontinuu nevoia de a vedea o anumita persoana, sa zambesti cu gura pana la urechi atunci cand o vezi, sa te balbai si sa te incurci atunci cand esti alaturi de ea, inseamna sa adori orice trasatura a acelei persoane fara sa-i gasesti defecte. Cand esti indragostit orice lucru marunt pe care il face acea persoana pentru tine ti se pare ceva uimitor. Inseamna sa-ti fie dor de ea tot timpul, chiar si dupa 2 minute dupa ce tocmai v-ati dus fiecare pe drumul lui. Inseamna sa faci sacrificii pentru ea fara sa te gandesti la peroana ta... Inseamna multe! Dar. trebuie sa stii ca indragostitul e doar faza de inceput, se poate ca apoi ori sa te intrebi ce ti-a placut la persoana aceea, ori sa vrei sa fii cu ea pentru mult timp. Daca e a doua varianta, nu doar ca te-ai indragostit, dar iubesti cu adevarat!"
Foasrte frumos raspunsul!winking Ai funda happy

| Johanna7 a răspuns (pentru milan9):

Mersi! happy