| Nucontaza a întrebat:

Ce intrebari se pun unui copil la divort? Se pun de fata cu parintii?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cu cine vrea sa ramana.Este una din intrebarile puse.Si audierea cu minorul nu se face de fata cu parintii.Crede-ma ca stiu asta.Am trecut prin asa ceva.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este minor va fi intrebat doar cu cine vrea sa locuiasca si, de regula, audierea se face in sala de consiliu. In nici un caz, indiferent ca este major sau minor, nu este ascultat in legatura cu motivele divortului.

| onasis1961 a răspuns:

Nu se pun în prezenţa părinţilor.trebuie să tragă o concluzie ce afectiuni şi afinităţi aveţi pentru ei.

| Emena a răspuns:

Cu cine vrea sa stea si de ce. O sa il untreve cum se intelege cu ambii parinti, cum e caminul in care sta

| NirvanaE a răspuns:

Cu cine vrea sa ramana, de ce, cum se intelege cu parintii, si nu se pun de fata cu parintii.