| inflicted a întrebat:

Ce iubiți la partenerii vostri? Iubitul meu e supărat că nu știu ce să-i zic când mă întreabă ce îmi place la el dar nu știu exact. Ați pățit sa nu știți să explicați sentimentele?

10 răspunsuri:
| Ama1011 a răspuns:

Da, am patit asta.dar doar atunci cand nu l.am iubit cu adevarat. Cand iubesti pe cineva cu toata fiinta ta, o sa ii poti spune ce iubesti la el fara a te gandi prea mult, deoarece asta vine de la sine...e ceva ce nu poti sa explici in cuvinte, e vorba doar de sentimente! Daca nu stii ce sa ii spui, inseamna ca nu e ce trebuie acolo sau poate nu te poti exprima, nu stiu! Dar eu cred ca nu e iubire adevarata! Eu de exemplu daca iubitul meu m.ar intreba ce iubesc la el as sti sa ii spun: iubesc felul in care se uita la mine, cum imi zambeste, cum ma cicaleste, iubesc faptul ca stie sa ma faca sa rad, sa ma alinte, sa aiba grija de mine! Il iubesc pentru ca daca nu am chef sa fac mancare, face el, il iubesc pentru ca si el ma iubeste si si.ar da viata pentru mine, asa cum as face.o si eu...pur si simplu il iubesc pentru cum e el si nu as schimba nimic la el, il iubesc asa cum e! ❤️

| Violleta2022 a răspuns:

Dar el ce-ti spune?
Ce iubeste la tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se supara pe tine ca nu stii sa-i spui ce iti place la el, e dobitoc si mult prea plin de el. ar trebui sa-i spui tu asta cand simti tu, nu cand zice el

| Digikey a răspuns:

Unde ai gasit exemplarul ala narcisist?

| darrio2007 a răspuns:

E clar ca, ori nu-l cunosti mai deloc ori nu ai sentimente pentru el. Si eu m-as fi suparat, pe buna dreptate.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cand iubesti fara motiv aia e iubire adevarata

| Swae a răspuns:

Ii spui cand e momentul potrivit, nu cand iti cere.

| Adry05 a răspuns:

Păi chiar e normal să nu-i poți răspunde la întrebarea asta, îl iubești pentru că-l iubești, nu ai un anume motiv, când ai motiv deja nu mai e iubire ci interes.

| SilentRain a răspuns:

Bărbați sunt si ei sensibili, tu cum te-ai simiți daca el ar spune la fel despre tine?

E iubitul tau, ceva trebuie sa te atraga la el...
Exemplul, parul, modul in care merge, si alte lucruri care il fac unic
Daca chiar nu iti trece nimic prin cap da o fuga pe net si inspirate

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Ai idee de "Do you love your wife?" de Simon Sinek?
https://www.youtube.com/watch?v=TopBJ7fAIgE
Daca nu intelegi engleza, exista posibilitatea sa iti traduca in romana, daca apesi in "CC".
E chiar interesanta discutia, cred ca ii poti rupe gura cand ii raspunzi cum zice tipul ala acolo.