| petronela_4784 a întrebat:

Ce loc ocupa banii si iubirea in viata voastra?

Răspuns Câştigător
| danutzzz1992 a răspuns:

Uni zic ca nu poti alege intre cele doua ca amundoua sunt foarte tentante si asa si este dar daca totusi dar ar fi sa aleg as zice in felul urmator : 1) avem nevoie de iubire din partea parintilor, a fratilor, a rudelor, a prietenilor. Avem nevoie de iubire cand ne simtim singuri in acest lucru ne poate ajuta mama sau persoana iubita(jumatetea ta!)
2)bani sunt pe locul 2 de ce? fiindca iti trebuie si ei este adevarat fara ei in viata nu te poti descurca, nu se uita nimeni la tine etc. Acum fiecare decide cum si pe ce loc plaseaza cei doi samburi iar dupa cativa ani vedem ce rasareste!

22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Amandoua ar trebui pe primul loc, de amandoua avem nevoie oricat ar fi de mult, pe amandoua le poti pierde intr-o secunda, dar si sa le ai, e sigur un mare noroc!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Familia mea este pe primul loc... insa sa nu uitam ca de cele mai multe ori problemele aparute din senin intr-un cuplu de cele mai multe ori apar din cauza problemelor financiare... secretul e sa stii sa le impaci pe amandoua...

auran
| auran a răspuns:

Iubire si apoi banii, asa am fost tot timpul si de aceea am avut de suferit crying

Janina
| Janina a răspuns:

Draga petro....in viata de azi trebuie sa iubesti...macar atat sa mai avem frumos in noi, ca banii se fac ei insa iubirea nu o gasesti asa usor!
nu as putea sa fiu cu o persoana doar pentru banii lui...nu sunt eu!

| eva_2950 a răspuns:

Primul loc il ocupa atat iubirea cat si banii...Pt.mine ambele sunt pe podium.happy

| gabimaris a răspuns:

Folosesc si iubirea si banii pentru a-mi pastra sanatatea!

| gabimaris a răspuns:

Folosesc si iubirea si banii pentru a-mi pastra sanatatea!

| gabimaris a răspuns:

Folosesc si iubirea si banii pentru a-mi pastra sanatatea!

| gabimaris a răspuns:

Folosesc si iubirea si banii pentru a-mi pastra sanatatea!

| gabimaris a răspuns:

Scz, nu-mi aparea ca fiind acceptat!

| cotzobel a răspuns:

Iubirea si apoi banii

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Mai rau este cand confundam iubirea cu banii si cauti banii in suflet si iubirea in portofel, dar eu zic ca iubirea este pe primul loc iar banii sa fie, ca nu prind rau, cu cat sunt mai multi si fericirea este mai de durata, ca de la banii incep toate necazurile.

Răspuns utilizator avertizat
| emilia21 a răspuns:

Iubirea pe primul loc, iar dupa aia daca ai sanatate iti faci si banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea.si banii doar cei munciti cinstit.de ceilalti sa nu aud.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe locul intai. fara numar :iubirea laughing si pe locul doi baniiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea imi ocupa inima.si banii portofelul. da mi s-a intamplat ca iubita sa incurce cumva comenzile si cauta inima in portofel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea trece prin stomac si daca stomacul nu ai cu ce sa l umpli e grav adica e bine sa faci altfel enumerarea munca bani cariera dragoste casatorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe primul loc este iubirea ...pe al 2 loc este banii .insa nu cred ca este mai importanti banii ...decat iubirea ...banii ii ti in portofel... insa iubirea .este in inima ta .banii vin si pleaca...winking... iubirea in ziua de azi... daca o pierzi ...nu cred ca va mai fi ce a fost la inceputwinking

| ingerasfaraaripi a răspuns:

Vrei de la mine un raspunstongueai stai asa cand te referi la iubire cred in iubirea de familie nu cea romantica, n-am nevoie de partener doar atunci cand are bani, dar dupa mine daca ai bani ai tot!

| misu_9553 a răspuns:

Daca alegeam banii, poate as fi fost bogata, dar am ales iubirea si sunt sigur fericita!