| joy a întrebat:

Ce lucruri mici dar de valoare v-au invatat parintii?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

M-au invatat sa daruiesc, sa ma rog Lui Dumnezeu, sa nu ma razbun-sa rasplatesc raul prin bine, sa apreciez ceea ce am pentru ca sunt oameni care nu au.

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parintii m-au invatat totul. m-au invatat sa am incredere in mine, m-au invatat sa am incredere in dumnezeu, m-au invatat ca totul se rezolva daca ai speranta si mi-au oferit tot ce eu mi-am dorit.nu mi-a lipsit nimic vrodata

| cristi a răspuns:

Mama ne batea la cap mereu sa salutam mereu cand mergeam in vizita la cineva, si ne spunea sa nu o facem de rusine laughing

| CAsToReL a răspuns:

Cum sa mergi pe gratis cu RATB, cum sa ai GPS pe mobil, ce trebuie sa stii inainte sa cumperi o rata, unde curge apa, cine a botezat speciile de pesti, cum sa faci tort, cum sa scapi de radare, cum sa mulgi o capra, cum sa furi net, cum sa faci spam, cum sa pui parchet, cum sa extragi chestii din chihlimbar, cum sa extragi ADN dar si multe altele

| anarchy a răspuns:

Pai invata sa respecti sa fii respectat, pentru ca respectul ti-l castigi foarte greu din pacatesad

| simpluEu. a răspuns:

Respectul fata de sinewinking

| elinea a răspuns:

Mama mea e o dulcica, niciodata nu se supara pe nimeni, si ea m a invatat sa iert mereu greselile si rautatea celor ce sunt rai, sa intorc raul cu binele, sa zambesc si sa ma bucur de viata, caci viata e frumoasa daca stii cum s o traiesti.de la tata am invatat sa ascult parerea si ideile celor mai in varsta si mai invatati:profesori, doctori, scriitori.insa de la bunica mea care am iubit o enorm am invatat sa invat carte sa fiu cineva in viata, sa nu cresc doar copii si sa fac pe a casnica. sunt trei persoane si trei lucruri importante in viata mea ce nu le voi uita atat cat voi trai. multumesc pentru aceasta intrebare.