| ILikeBlackCats a întrebat:

De ce fratii mai mici sunt asa de enervanți, iar parintii ii scutesc/lasa sa facă niste lucruri pentru ca "sunt mai mici"?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca asta este realitatea: sunt mai mici, mai nestiutori si parintii tind sa ierte mai usor, asa cum au facut si cu copii mari, pe vremea cand erau si ei micuti.

| sierra1 a răspuns:

E normal să fie enervanți pentru frații/surorile mai mari, pentru că au prioritate

| Freya1 a răspuns:

Toți copii sunt mai agitați sau jucăuși de fel.Iar părinții accepta anumite lucuri greșite din neștiință de gestiune.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am un frate mai mic și nu e deloc enervant sau menajat, mai bine te-ai întreba de ce părinții fac diferențe între copii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt toți așa. Unii sunt chiar foarte cuminți. Pentru că sunt mai mici dar și pentru că părinții nu-i prea pot controla. Nu mereu.

| Continchiscontsters a răspuns:

Pentruca ei sunt mai mici sunt doar niște copii și sunt inocenți nu au nicio vina și nici habar de prostiile car ei le fac sunt doar niște copii inocenți și cu inima și sufletul curat ca apa. Voi frați mai mari nu trebuie sa va certați cu ei din potriva trebuie să-le fiți alături sa fiți lângă ei sai feriți de rele și probleme nu sa va certați și sa va luati la bătaie din nimic și prosti

| VelicanEmilia a răspuns:

Am si eu o sora. Diferenta dintre noi e de 10 ani. Nici eu nu o suportam cand era mica, ba chiar i-am zis mamei ca ar fi o idee mai buna sa o duca inapoi la spital ca sunt de ajuns doar eu. Tin minte ca-i spuneam "cap de castravete", "Oblio", "Borțomega" si nu stiu daca sentimentul era reciproc, dar si eu imi luam bataie mereu de la mama din cauza ei. De fiecare data cand facea o traznaie era pe modul "Emiluș m-a invatat" era teatrală, ma copia, trebuia sa o iau oriunde si nu-mi placea. Dar cand a mai crescut, nici n-as avea cuvinte sa descriu. Nu-mi e doar sora, mi-e si cea mai buna prietena. Tin la ea si o iubesc din tot sufletul si mereu ii multumesc lu'Dumnezeu ca mi-a dat-o. Ce poate ti-e o pedeapsa acum, pe viitor ar sa fie cel mai scump dar!