| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere ai despre acele persoane care se string intr-un grup, asa zisele bisericute, si care isi formeaza o politica a lor, daca isi pun in cap sa-si bata joc de cineva o fac cu mare indemanare iar daca s-a creat o polemica cu o persoana din afara gupului lor fac in asa fel ca persoana respectiva sa se simta dicscreditata, fata de altii, chiar daca biseriucta and company nu are dreptate (si stiu asta cu buna credinta dar nu vor sub nici o froma sa recunoasca ca au gresit sau sa dea dreptate altcuiva ce este impotriva lor ) ati intalnit astfel de grupuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daa, am intalnit din pacate astfel de grupuri! Eu incerc sa le evit si sa nu pun la suflet nimic din ceea ce zic ei! Incerca sa faci si tu la fel daca esti in situatia asta! P.S: Trateaza-i cu indiferenta si nu-i baga in seama, pentru ca daca ei vad ca te intereseaza ceea ce zic ei, atunci chiar isi vor pune pata pe tine! Sper ca te-am ajutat! :*

16 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Ia gandeste-te mai bine.cu totii facem asta, mai deshis sau mai mascat.
si e normala situatia asta. nu toti tb sa fim sau suntem "politically right". si asta e f bine in opinia mea

| basexcu a răspuns:

Aha, tu esti ala care e discriminat si de care isi bat joc cei din bisericuta. Nu ai suficienta incredere in tine sau poate le perimiti prea multe. Problema e la tine sau nu ti-ai gasit oamenii potriviti.

| anonim_4396 explică (pentru basexcu):

Gresit! eu nu mai sunt la varsta care sa bage in seama asa ceva, sunt obisnuit cu sarcasmul tau de pe TPU si mi-am dat seama ce caracter ai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e cumva normal? cei care se strang intr un grup, comunitate au niste interese comune si fac front comun. Acum ca interesele alea sunt cu urmari negative sau pozitive e alta discutie.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Front comun in ce privinta? hai sa-ti zic ceva, cand una dintre persoanele din grup s-a indragostit de un baiat ceilalti au considerat-o tradatoare, asta mai este front comun nea seriosule?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ziceam asa in general care este comportamentul si dinamica unui grup, nu ma refeream la copilariile care ti s au intamplat tie.

daca baiatul ala nu era placut de restul grupului au reactionat si ei negativ. presupun ca este vorba de copii de 14 ani la ce comportament descrii tu.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ce-ai mai? au peste 18 ani laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci logica ar spune ca e vorba de lucruri serioase si reactia grupului a fost motivata de ceva

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Vezi? de-asta nu-mi place nick name-ul tau laughing ce logica frate? sunt bolnavi, daca si cu parintii intra in polemici, am dat odata roata printr ei si le-am impartit la fiecare ceea ce merita, de atunci isi muta tabara cand ma vad

| Oana92 a răspuns:

OOO DA...Am intalnit si mai mult de atat am avut tupeu sa vreau sa invat si sa nu vreau sa fiu genul de pitipoanca lesinata pe vreo boxa dintr-un club infect, motiv pentru care am fost tinta glumelor lor.

Ce cred despre ei? Mi-e sila si imi doresc sa cred ca roata se intoarcehappy

| Danysan a răspuns:

Normal peste tot sunt grupuri...dar ce ma uimeste e ca se pot creea astfel de grupuri si in mediu online.Am si eu niste nesimtiti care ma tot jignesc si imi atrag atentia crezandu-se mai destepti -As vrea daca tot se cred mot sa facem un maraton si sa vedem la final de zi pe cine a ales lumea cu raspunsuri mai bune.Deja incep sa cred ca unii intrec masura si nu isi vad de treaba lor. Persoanele care se iau de toat lumea ar tebuii sa ia in conseiderare ca unii de pe aici au facut facultati de cibernetica stiu prgramari, creeri de programe si alte lucruri care oricand pot face diferenta dar nu se merita.

| Kriss96 a răspuns:

Da. De multe ori. Peste tot dai de astfel de grupuri. In general cand ajungi la liceu nu mai dai de aceste bisericute. E chestie de varsta. Manifestarile incep in generala (cel putin manifestarile serioase) si se termina aproape de tot la liceu. Dar parerea mea este ca bisericutele de genul asta sunt superficiale, imature si tintesc victime usoare in general pentru ca sunt frustrati. Cam trebuie combatuti cu aceeasi moneda.

| maria999 a răspuns:

Da am intalnit o gramada si nu ii mai suport pe acesti oameni care isi bat joc de alti.

| punkbuster9988 a răspuns:

Am intalnit si m au terorizat pe cand eram elev.O metoda sa scapi de asemenea grupuri e sa i gasesti pe cei slabi din grup si sa profiti de slabiciunea lor pentru a compromite grupul.O sa te simti bine dupa ce faci asta.

| FantaDeLamaie a răspuns:

Aceste "bisericute" vor exista intotdeauna din simpla necesitate a oamenilor de a petrece timp cu persoane asemanatoare lor ca si pasiuni, caracter, umor si asa mai departe. Nu gasesc un lucru tocmai rau in existenta grupuletelor de genul asta atata timp cat fiecare dintre noi stim sa ne ferim de... rautatile la care se pot ajunge.

| anonim_4396 explică (pentru FantaDeLamaie):

Corect, asta am cautat sa-i explic unei fete, vecina cu mine, are de ceva timp prieten iar grupul in care era ea a inceput sa-i faca fel si fel de rautati. I-am atras atentia anul trecut ca, ea si prietenii din grupul respectiv, nu procedeaza bine dar nu m-a ascultat iar acum s-a intors roata, asta e... ce tie nu-ti place altuia nu-i face