| AnastasiaScarlat a întrebat:

Ce părere aveți de relațiile de la distanță?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca relatiile la distanta implica un oarecare efort din partea abelor parti ale cuplului...dar nu sunt un lucru imposibil de suportat.
Daca dragostea este adevarata atunci ea reuseste sa treaca de aceasta piedica reprezentata de distanta...
Totusi consider ca acestea nu ar trebui sa ramana pentru mult timp "relatii la distanta" ci simple relatii intrucat este mai bine sa ai pe cineva la tine care sa te consoleze la un necaz sau pe cineva alaturi de care sa te bucuri cand faci ceva bun...nu prea poti sa faci asta prin intermediul unui monitor (ex nu poti sa mangai pe cineva care plange, nu poti sa atingi acea persoana, nimic...)

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pierdere de timp, iluzi, dezamagiri

| syd2 a răspuns:

Nu spun ca sunt excenlente dar nici nu spun ca sunt imposibile.

| AlexAleex a răspuns:

Daca persoanele respective se iubesc cu adevarat, distanta nu va fi o problema.

| WarriorCat a răspuns:

Inselatoare.

| Memecy a răspuns:

There is the same pattern...
1st scenario.
dacă mesaje multe şi vrăjeală şi nu mai să gată convorbirile la telefon, ai înţeles până la urmă o să vorbiţi despre furnica care să caţără pă părete că nu mai e ce voribi (vis-a-vis de comunicare)
2nd scenario cică "relaţiile la distanţă nu ţin" şi argumente nu e...(lene)
3rd scenario, "worst case scenario"(sau scenariu cu probabilitatea ca tu să te fi gândit în clipa asta la -32. 313194113414)
"and they lived happily ever after"
and so on...

| BlackDice a răspuns:

Nu tin! ochii care nu se vad se uita si plus de asta depinde si de distanta!

| FațăZâmbitoare a răspuns:

Din moment ce sunt in situatia de fata, as putea spune ca cei doi sunt mult mai apropiati unul de celalat, intrucat comunicarea sta la baza relatiei atata timp cat nu exista interactiunea fizica. Intalnirile sunt pline de sentimente si emotie, parca altfel simti iubirea ( daca intr-adevar este iubire), iar asteptarea pare o bucurie stiind ca momentul revederii este atat de minunat. Pe de alta parte este greu, intervine dorul, poate monotonia de a vorbi la telefon sau pe net...dar crede-ma, momentul intalnirii le face pe toate sa merite. happy

| Diankik99 a răspuns:

Cred ca e un chin pentru ambii, multi refuza la dragoste cind merge vorba de o despartire pe o perioada indelungata, insa inving cei mai puternici.