| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti cei care sunt de acelasi sex care se casatoresc si angajeaza mame surogat sa le faca copii? Eu total improtriva lor ce educatie si exemplu in viata le pot da aia copiilor lor, in loc sa se imputineze homosexualii asa se extind ca din copii aia numai homo pot fi in viitor si mai ne miram ca se duce lumea de rapa. Nu?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am nimic cu ei dar din punct de vedere psihologic, se numește deviere de comportament sexual iar eu sunt de acord cu acesta opinie.
Da.
Pa, pa.

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ar fi daca lumea s-ar separa in 2 tabere (panaramele si idiotii intr-o tabara) iar cine e sufletist si femeie buna sa fie in tabara buna, asa s-ar impaca capra cu varza, la ce intampinam acum mai bine nu s-ar mai face copii pentru ca la randul lor vor face alte persoane sa sufere si omenirea nu isi are rostul pe pamant.

| Paulla a răspuns:

Homosexualitate nu se transmite genetic şi nici nu se 'învaţă'(e nativă), deci faci afirmaţii idioate şi nefondate din start. Nu e nicio problemă cu ăştia, e chiar bine că au curajul să facă ce fac. Problema sunt persoanele ca tine, nişte frustraţi care din păcate au dreptul să facă copii, cărora le vor da o educaţie tâmpită şi cel mai probabil vor ajunge la rândul lor nişte frustraţi homofobi(sau misogini, misandre, rasişti -pe acelaşi principiu se merge).

| Decrepit a răspuns (pentru Paulla):

Nu sunt anti-homosexualitate - daca exista fidelitate si coeziune in cuplu, sa faca ce vor, fara sa vina totusi la mine sa-mi spuna ca ce minunata e homosexualitate, ca nici heterosexualitatea nu e - insa...consider ca desi nu poti invata comportamentul asta, il poti insusi.

Ma gandesc, ar putea oare o femeie sa fie atat de frustrata din pricina refuzurilor barbatilor - sa zicem, vreo 90 in decursul a 15 ani - incat sa-si bage piciorul in ea de treaba si sa inceapa sa experimenteze cu alte femei, apoi sa ramana complet la femei? Ori asta e doar descoperirea homosexualitatii care germina acolo, pe undeva? Valabila chestia si la barbati.Ar merge sa mentionam ca personajul chiar se simtea la inceput entuziasmat de posibilitatea unei relatii cu sexul opus, care a scazut totusi treptat, cu fiecare refuz. Daca nu ma insel, Isadora Duncan era bisexuala c-asa voia ea, nu din cauza vreunei deformari genetice la nivel cromozomial.Doar ii placea sa-si bage piciorul in traditie si conventie sociala. Oare ar fi posibil cum zic eu,sau chiar e suta-n suta, un comportament venit prin nastere, homosexualitatea? Ca, zic, anume atitudini umane sexuale nu sunt venite pe filiera biologica, sunt deprinse cu timpul, nu te simti excitat la 7 ani, oricum ar fi, inveti asta, de fapt, corpul te invata.Nici sado-masochismul nu-i venit natural, se invata.

| powergirl a răspuns (pentru Decrepit):

Un raspuns inteligent unu cu capu pe umeri

| powergirl a răspuns:

Voiam sa stiu pareri nu sa va gasiti sa ma criticati da nu intelege multa lume asta desteptilor si cultilor ca numai gura e de voi

| powergirl a răspuns:

Fiecare cu ale lui am vazut ca multi de aici sunt pro atunci nu mai are rost sa discutam ca cu cei de aici nu se poate se ajunge la injuraturi si daca se pune numai prima litera nu mau explic nimic nu mai raspundeti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e doar o presupunere a ta.nu poti sa educi un copil sa fie homosexual. e aberant ce spui.

intr-adevar nu e cel mai moral lucru dar sigur acel copil va primi o ingrijire, dragoste si o calitate a vietii la care multi alti copii nici macar nu viseaza.

| powergirl a răspuns (pentru suntserios):

Daca copilul vede 2 barbati in loc de un barbat de femeie e ex bun din punctul tau de vedere si nu toti homo au situatie financiara buna

| suntserios a răspuns (pentru powergirl):

Nu am zis ca e exemplu bun, dar sexualitatea nu poate fi impusa.

si da, daca is permit mame surogate si toate procedurile de fertilizare au o situatie financiara mult peste medie.

| powergirl a răspuns (pentru suntserios):

In concluzie tot sperma de la el merge in mama surogat de ce nu ar incapea sperma intr-o mama care sa fie si sotia lui si cresterea copilului ar fi una buna dar homosexualitatea e o imbuibeala parerea mea

| suntserios a răspuns (pentru powergirl):

Vad ca pentru tine totul se rezuma la biologie si la traditie. Ce legatura are procesul biologic de concepere a unui copil cu sentimentele pe care la au niste oameni.

Nu sunt pro-homosexualitate, dar nici nu ii condamn atata timp cat nu se manifesta sexual decat in propria lor intimitate, iar tu nu cred ca ai dreptul sa judeci alegerile altor persoane. Eu sunt sigur ca un copil pentru care se fac niste eforturi si nu vine natural ca intr un cuplu normal va avea o calitate a vietii peste media normala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' lesbienele si homosexualii au crescut in copaci si au rasarit din pamant? tot parinti hetero avem cu totii. Ce p.mea te intereseaza ce fac in viata lor personala? vezi-ti de rahaturile tale morale acolo, construieste-ti viata dupa vorbele societatii si fii tu fericita in ignoranta ta.

| xBya a răspuns:

Atata vreme cat homosexualul are macar un minimum de bun simt si nu se afiseaza in ipostaze gretoase ori penibile, poa' sa`si tarasca existenta linistit. E problema lui ce face acasa, departe de ochii si urechile mele. La fel si cu copilul; cat timp ii ofera educatie si conditii decente, e mult mai bine pentru acel copil decat sa putrezeasca intr-un orfelinat, for example.

| JulyStorm a răspuns:

Eu sunt total impotriva agramatilor si incuiatiilor care pun intrebari cretine pe net... da' ce sa le faci? Tre' sa-i lasam si pe ei sa traiasca!

| powergirl a răspuns (pentru JulyStorm):

Bine ca esti ti mai despteapta daca nu vrei nu raspunzi nu te obliga nimeni

| lavinutsa a răspuns:

Mereu discut tot felul de subiecte in grupul de prieteni, acesta e unul dintre ele.
homo cred ca ei se nasc cu minte de femeie in corp de barbat. habar nu am sincer ce e in capul lor, poate asa este. nu avem de unde sa stim, in privinta copiilor pot avea o familie asta e toti suntem diferiti dar nu in Romania, noi suntem o tara plina de prejudecati iti dai seama ce ar indura copiii aia...straight face

| hinatakaname a răspuns:

Cine esti tu sa ii judeci?

Si cred ca am aprecia cu totii niste argumente care sa sustina afirmatia ca "din copii aia numai homo pot fi in viitor". Argumente solide.

Si nu cred ca tu ai avea dreptul sa vorbesti de educatie, avand in vedere lipsa de punctuatie si gramatica deplorabila.

Si am o intrebare pentru tine: daca doi homosexuali, barbati, adopta o fetita, si aceasta creste vazandu-si tatii iubindu-se unul pe altul, ea nu va iubi un baiat la fel cum si-a vazut tatii?

Pun intrebarea asta bazata pe logica ta, ca daca vede, imita.

Astept raspunsul tau (sper) matur.

| powergirl a răspuns (pentru hinatakaname):

I-a nu mai spera nimic, gramatica ta e la fel ca a mea dar nu vrei sa recunosti dar lasa, copilul face ce vede daca nu stiai cum vede si va suferi in viitor ca nu a avut o mama langa el si cei abandonati sufera ca nu au dragoste de mama la el e diferit ca nu au nici tata dar tot sufera ai sa traiesti si ai sa vezi fa tu la fel sa vezi cum te simti punete in locul lor nu stiu ce esti femeie barbat presimt ca barbat ca vorbesti asa dar fie, nu ma bag in viata la nimeni era doar un subiect de discutie dar tu te bagi si critici ca vezi doamne ce intelept esti tu si cate stii tu, lasa asta, din punct d evedere psihologic ii va afecta pe acei copii mare intelept, nu te injur ca nu ma cobor la nivelul tau, nu judec dar nu e bine lumea a fost facuta si din femei si din barbati si daca vrei sa fii momo fii nu am treaba dar nu sunt homo cei care au si copiii ci hetero dar in stiinta aia mare a ta nu judeci ca te ratacesti, sa faci un copil e nevoie de o femeie deci nu are cum sa iasa un copil fara o femeie, tu de ce te-ai insurat sau maritat? fa la fel ca ei sa vad ce bine te-ai simti sau punete in loc la copii aia, iti imaginezi viata fara mama? sau cu 2 mame? sau fara tata? sau cu doi tati? sa te vad cum raspunzi? iti fi dorit sa fie asa? un copil are nevoie de suport de la o femeie si de la un barbat nu barbat nu are cum sa gandeasca ca o femeie 1000% oricat de femeie s-ar simti are sau invers. sa te vad cum raspunzi acum

| powergirl a răspuns (pentru powergirl):

100% greseala mea dl dna gramatica

| hinatakaname a răspuns (pentru powergirl):

16 randuri fara un punct, lipsa de cratima (sau exces), lipsa de virgule, etc. Te rog nu spune ca avem acelasi nivel gramatical. Si te rog nu ma face sa-ti corectez tot comentariul. M-as distra, si nu am timp de distractie chiar acum. Trebuie sa-mi fac temele, sa nu ajung ca tine (asta se numeste insulta, nu injuratura).
Si cum te-ai cobori la nivelul meu daca m-ai injura? Eu nu te-am injurat.

Tu ai zis clar: "nt de acelasi sex care se casatoresc si angajeaza mame surogat sa le faca copii? " Normal ca-ti trebuie o femeie sa faci un copil. Insa acea femeie nu trebuie sa fie acolo tot timpul.

Si tu clar judeci. Nici nu trebuie sa-ti citesc restul comentariilor, imi ajung argumente din intrebarea ta:"Eu total improtriva lor ce educatie si exemplu in viata le pot da aia copiilor lor, in loc sa se imputineze homosexualii asa se extind ca din copii aia numai homo pot fi in viitor si mai ne miram ca se duce lumea de rapa. "

Asta inseamna sa judeci.

Sa stii ca doi dintre cei mai buni prieteni ai mei nu au mame, fiindca au murit, si au iesit destul de bine, avand in vedere ca au fost crescuti de tata. Am si o prietena care a crescut fara tata, si e una dintre cele mai simpatice si frumoase fete din scoala. Chiar a fost iubita unuia dintre cei doi, deci...

Si da, imi imaginez viata fara mama, pentru ca odata ea nu va mai fi, si ma intreb ce as face in diferite situatii.
Si de unde stii tu cum poate sa gandeasca cineva? In cate trupuri de barbat ai fost, sa stii cum gandesc si cum nu? Presupun ca te consideri un guru al psihologiei.
Eu am discutat (Apropo, vad ca tu ai niste argumente la fel de solide ca o oala de diaree fiarta).Tu critici stilul de viata al unor oameni cu care nu ai nici o legatura (decat una imaginara in fund, poate), si nimeni nu te obliga sa ai.
Am citit si despre homosexuali care au descoperit asta despre ei insisi tarziu, cand aveau copii adulti.

Sa stii ca "mi-ai zis-o" cu ultimul "argument" de ma doare si intestinul gros.

| hinatakaname a răspuns (pentru powergirl):

Si apropo, daca esti asa pro discutie de ce dai voturi de "eronat" pentru cei care nu sunt de acord cu tine?

Doar o intrebare nu foarte prieteneasca, fiindca inca mai am de trait pana sa-mi fac lobotomie ca sa ma imprietenesc cu cineva ca tine.

| powergirl a răspuns (pentru hinatakaname):

Inteligentule

| powergirl a răspuns (pentru hinatakaname):

Sunt multi ca tine asa ca nu are rost sa vb ca nu am cu cine. scriu cum vreau nu cum vrei

| ANDREIAd a răspuns:

Ai dreptate. aia nu au frica de Dumnezeu. asta e clar. iar copii aia nu vor creste ca intr-o familie normala. sa nu mai zic de educatie. de fapt aia nu poate fi numita familie. parerea mea

| ViktoriaGherman a răspuns:

Suna a parodie pe viata : D