| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti cu combinatul pe Facebook? Trimiteti cereri de prietenie? Am observat ca multe "dive" nu prea se sinchisesc sa accepte, probabil "singurelele" or fi avand alte activitati

58 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate divele nu vor sa aiba treaba cu necunoscuti disperati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Combinatul oltchim sau care combinat? Doar ratatii si frustratii isi cauta "relatii"pe Facebook. Facebook este retea de socializare, nu site matrimonial.

| Zaygon a răspuns:

Nu merita sa iti bati capu cu asa ceva. Le dai cerere, accepta bine, nu accepta, iar bine, vorbesti si daca iese ceva bine daca nu iar bine. Nu pierzi nimic. Atentie numai ce vorbesti.
Spor!

| UTCRUSH a răspuns:

Pe pagina la noi se intampla asta zilnic (utcrush)
Avem nevoie de dj la radio daca cunoasteti pe cineva ne-ati fi de ajutor

| venividivici2017 a răspuns (pentru suntserios):

Mda...sau poate prefera un background cu un bolid ceva

| UTCRUSH a răspuns:

Parerea noastra e ca (spun a noastra pentru ca suntem o comunitate) majoritatea adolescentilor aleg aceasta cale deoarece este mai usor pentru unii sa vorbeasca deschis pentru prima oara virtual

| Șurubelniță a răspuns:

Pe net poți să agăţi doar dacă ai poze bine realizate în niște locaţii interesante, să fii bine îmbrăcat și să ai o replică de băgare în seamă bună, amuzantă, cu tensiune sexuală și să mai fie în nu știu ce mod.
Pe scurt : mi se pare că pretenţiile sunt mult mai mari decât în realitate pentru că tipele sunt abordate zi de zi de unii care încep cu,, bună frumoas-o".
Și cum orice fraier poate să se bage în seamă pe net, crede-mă că e mult mai ușor să faci asta în realitate.

| Ineys a răspuns:

Agatatul pe Facebook da dovada de lipsa de incredere in sine. Crezi ca vrea vreuna asa partener?

| aDEeLAa a răspuns:

Combinatul pe Facebook?
Nu mi se pare deplasat sa te treci intr-o relatie cu persoana iubita. Fiecare e liber sa-si personalizeze profilul cum vrea. E util si pentru altii, in general sa vada daca respectiva persoana e,, libera" sau nu laughing
Acum depinde de fiecare. Eu nu am facut-o. Nu imi place sa postez prea multe detalii.
De asemenea, nu imi place sa accept cereri de prietenie de la necunoscuti. Nu vad rostul. Daca esti singur e obligatoriu sa dai accept la toata lumea ca sa nu fii,, diva"? Fiecare are propriile criterii de selectare.
Poti sa dai un mesaj sa vorbesti cu o persoana cu care vrei sa fii prieten si daca se leaga o conversatie placuta, cu siguranta respectiva persoana iti va da/accepta cererea. Asa... Mi se pare ca doar persoanele care sufera de like-uri si comentarii accepta pe banda rulanda.
Trimit si eu cereri. In afara cunoscutilor, trimit cereri persoanelor publice pe care le apreciez, oamenilor pe care as vrea sa-i cunosc si mi se par super interesanti, dar fara sa astept ceva in schimb. De multe ori doar le urmaresc activitatea.
Am auzit si de oameni care s-au cunoscut pe Facebook si au format o relatie. Se poate...

| EvilMayDie64 a răspuns:

Lasand la o parte cat de penibil e agatatul pe Facebook, ca nu vreau sa fiu hater ca alte specimene care au dat raspunsuri, nu ai sanse decat atunci cand tipa se baga in seama cu tine fara sa-i scrii tu nimic. Oricum, majoritatea relatiilor pe Facebook sunt "relatii la distanta", si nu tin mai mult de, maxim, o saptamana. Oricum ai da-o, e o pierdere de timp.

| christine99 a răspuns:

Nu e nimeni obligat sa-ti raspunda

| Raducons a răspuns:

Singurelele probabil au pe cineva in vizor si atunci ce folos ca sa iti mai dea accept, poate nici nu le place fizic persoana care le trimite cererea sau nu are poza.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Ineys):

Chiar nu stiam asta...am prieteni militieni, sau cu studii din jandarmerie care chiar stau pe Facebook pentru asta.Atunci cum mai lucreaza acolo daca au probleme la cabina?

| Ineys a răspuns (pentru venividivici2017):

Tu confunzi nebunia cu lipsa de incredere.
Lipsa de incredere se poate traduce mai usor prin rusine. Le e rusine sa vorbeasca face 2 face cu o fata. Asta nu inseamna ca sunt nebuni.

| Endoryus a răspuns:

Cei mai prafi dintre cei mai prafi. Mai nou ne tremura picioarele sa invitam o fata in oras? Fata-n fata? Ce naiba.
"Mda...sau poate prefera un background cu un bolid ceva" Si ce ai vrea ma rog? "background" cu o Dacie? Daca e "diva" nu o sa se uite la un sarantoc. Persoanele de genul cauta ceva anume. Ma amuz cand vin penibilii pe aici care urmaresc pitipoance si se plang ca sunt pitipoance. Adica, ce naiba vor astia? Sa se shimbe pitipoanca? Sa fim seriosi.
"Chiar nu stiam asta...am prieteni militieni, sau cu studii din jandarmerie care chiar stau pe Facebook pentru asta.Atunci cum mai lucreaza acolo daca au probleme la cabina?" Dinou, simplu. Sunt o gramada de oameni cu multa scoala in viata dar niste prosti. In ce sens prosti. Nu stiu nimic. Cum sa aprinda un aragaz, cum sa se imbrace, cum sa se comporte in societate, cum sa vorbeasca cu o fata. Poate fi Einstein dar inteligenta nu iti da experienta de viata.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Endoryus):

Sincer,ma tem de esec, sunt dependent de succes, de asta nu invit.In plus, nu imi place sa fiu respins, sunt genul selfish, cumpar tot ce pot, imi fac orice pofta vreau.Stiu ca o sa pierd, fiind asa, dar asta e.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare superdubios sa te bagi in seama cu necunoscuti pe Facebook. Dar daca chiar n-ai de ales si esti disperat, asta e. Nici eu nu prea raspund, in primul rand ca de-a lungul timpului s-au dat tipi la mine chiar daca scria mare pe profilul meu INTR-O RELATIE CU si daca nu le raspunzi cum vor ei esti curva sau ''diva''. laughing Normal ca au alte activitati, da ceva de pe profilul lor de inteles ca ar fi interesate de ceva? Exista Tinder si alte site-uri pentru asta.

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai poate nu esti disperat,poate mai vrei ceva nou datorita plictiselii si asa trimiti o cerere pe Facebook.Dar sincer,ca esti fata... daca vreun nepot de al lui Becali zic asa, iti trimite o cerere, sau ii vezi pozele unui tip aflat prin nu stiu ce locuri exotice, inconjurat de camile, samd, ce faci?! Nu te cred ca o sa il refuzi! GARANTAT!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru venividivici2017):

Eu chiar de aia fug laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru venividivici2017):

E absurd sa crezi ca TOATE FEMEILE au gandirea asta. Unora le place sa munceasca pentru ceea ce au. Eu niciodata nu m-am uitat la bani, ma intereseaza sa aiba un job bun la modul sa nu moara de foame, ca nu ma simt in stare sa fiu babysitter-ul nimanui, dar daca e genul care se lafaie in vacante pe Facebook pe mine nu ma impresioneaza. Si Becali e un cocalar, nu vreau sa ma asociez cu asa ceva.

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mda, "te cred" laughing

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

E plin TPU de fete/femei care nu se uita dupa bani. Cum naiba toate sunt aici nu stiu rolling on the floor
PS. Dupa comentariul adresat mie parea ca esti fata dar vad ca scrie mascultin la profil." nu imi place sa fiu respins"

| Freya1 a răspuns:

Sincer nici eu nu mai dau accept, pentru ca am dat in trecut la multe persoane si m-am trezit cu o gramada de disperati pe cap la un moment dat ce mi-au facut numai necazuri si a trebuit sa le dau block.
Nu dau daca nu te cunosc, sau daca li se pare ca le trimiti cerere doar sa agati ceva.
Nici peietenul meu spre exemplu nu da accept la oricine, chiar de curand a primit o cerere de la o fata la care nu i-a dat accept si care totusi a insistat sa ii scrie si ce sa vezi, s-a dovedit a fi cont fals.Asa ca pentru siguranta "divelor" "divilor", sau pentru a nu avea pe oricine in lista ce sa trimita non stop mesaje sau sa posteze rahaturi ce sa le apara de fiecare data cand deschis Facebook-ul mai bine lasa.

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

S-a simtit rolling on the floor))))

| venividivici2017 a răspuns (pentru Freya1):

Am inteles, multumesc pentru raspuns happy

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mosule, Combinatul Oltchim...bun ca ti-ai dat seama intr-un final laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt male omule.Mai si "delirez" un pic pe aici, mai de plictiseala, poate mai oftic cate o diva pe aici laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sincer,spun sincer, chiar as vrea sa te cred.Dar am intalnit persoane de genul feminin care ba se uitau dupa un businessman, ori dupa cineva cu masina si casa de la parinti.Am mai vazut caractere de femei si in alte tari, se cunoaste femeia de la o posta cand vrea sa fie cu tine pentru felul cum arati, sau cum ii cad ochii atunci cand te vede cum esti imbracat, ce telefon si ce masina conduci.Sincer,asa este tara de natura:o tara saraca, plina de hoti dar fite cat cuprinde universul.Asta e Romania.Va cred pe toate, pe cuvant!

| OldSoul a răspuns:

Ei bine, fetele sunt mult mai abordate pe Facebook, Instagram si asa mai departe, e si normal sa aiba o astfel de repulsie fata de straini.
In general, se repeta acelasi tipar.
Cere de prietenie, comentarii/mesaje, iti dai seama ca e plictisita si nu ii mai arde sa dea aceleasi raspunsuri, sa-i refuze frumos pe toti si asa mai departe.
Cu atat mai mult daca ai un profil banal.
Daca ai un profil deosebit, care sa ii atraga atentia, da, ai o sansa, dar in rest, nu prea.

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

Alea care se uita dupa bani au minte/corp. Una care e praf sau urata nu are pretentii. Sa inveti de pe acum. Ca tot vb de dive, shh mai sus laughing