| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre obsedatii de cereri de "prietenie" de pe aici? Au impresia ca e facebook aici sau care e faza?

30 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Consider ca atunci cand chiar ajuti pe cineva, vrea sa te aibe la prieteni pentru a putea sa-ti scrie in privat cerandu-ti ajutorul.
Ai libera alegere sa accepti ori bawinking
O zi bunahappy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i văd obsedați, ci doar prietenoși. Obsedații, dacă vor, te hărțuiesc cu dragoste, ori cu ură, chiar dacă nu îi ai în lista cu prieteni. Din moment ce nu ești hărțuit, nu-i numi drept obsedați... Spune-le colecționari, na!hee hee

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ciudat sa ii chemi "prietenosi".

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

E și mai ciudat să-i numești obsedați. Îi prea "răstignești" și poate singura lor vină e că te aleg ca prieten.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

" poate singura lor vină e că te aleg ca prieten." avem pareri foarte diferite despre anumie lucruri, asta e clar.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu contează dacă gândim diferit. Mă bucur. Nu e o lege care să ne interzică să avem păreri diferite. Fiecare e individual, e unic prin felul său de a fi, de a gândi. Dacă nu dorești prieteni TPU, există setarea "pe nimeni" și atunci, discuțiile astea nu își au rostul. Trimiți doar tu cereri de prietenie la cine vrei...
Dacă cineva te respinge, te aprobă, ori te ignoră sunt niște chestii cărora eu nu le-aș acorda importanță, ar fi ca și inexistente.
Iar pe FB... e aproape identic. Unii au 'nșpe mii de prieteni, însă doar cu câțiva țin legătura, iar restul sunt acolo, probabil, dintr-un interes doar de ei știut, ca să dea bine la aspectul contului, ori pentru a fi în trend. Și poate, doar cu doi-trei țin legătura, iar restul rămân niște anonimi, cărora nu le-ar (putea) recunoaște nici măcar numele!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

App. nu are legatura cu intrebarea mai sus. cea din poza e femeia din serialul The Blacklist? ma intrebam de ceva timp laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ok. mersi ca mi-ai zis totusi cine e, stii tu straight face

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce facem dr. House, începem radiografiile? : ))

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

laughing haios cum nu vrei tu sa imi zici cine e, si ciudat in acelasi timp. "este" tu?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât iubesc eu diagnosticele tale. laughing

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

rolling on the floor chiar te amuza sa iti bati joc de mine. rau am ajuns sad

| Fatamuntilor a răspuns:

Gandeste-te c aici sunt in majolitate copilasi /adoloesenti care tanjesc dupa un dram de atentie!
NU le poti cere sa gandeasca ca un adult.
Personal, majolitatea ceririlor le-am primit.
TU poti pur si simplu sa respingi cerea, sau sau o bagi in seama!

| Doub a răspuns:

Eu nu am nicio problema. Nu-mi pasa.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mie mi se pare de-a dreptul penibil. stai sa trimiti cerere la fiecare, parca esti mai "castigat" daca esti la toti in lista de prieteni. ma intreb ce mentalitate au oamenii asta-i, ori nu au nimic mai bun de facut

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic. Cred ca nu am trimis mai mult de 5 cereri de prietenielaughing. Restul doar le-am primit. Mno, intr-adevar e cam ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca-ti dau cerere mi-o accepti? Stiu ca nici nu mai mai vazut pe aici dar mi-o vei accepta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Accept sau dau cereri de prietenie la oamenii care ma intereseaza raspunsurile lor. raspunsul la intrebare ta fiind nu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se "strang" oite ca si pe facebook, drept trofee, gen ia-uite man cati preteni am eu si ke putini ai uh.Dar nu-i bai, la,, setarile contului meu" ai o optiune unde scriu,, vreau sa primesc prietenii" si-ti alegi acolo manual, prin aprobare ori de la toti, eu am selectat de la nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

sad nici de la mine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai mess, am mess, avem si privat aici unde poti lasa un id daca vrei, dar nu, "prietenii" pe TPU nu (mai) accept.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eh, mess nu dau e la nimeni. dar in caz de necaz exista privat. dar stii deja parerea mea despre inpartit ganduri cu altii, asa ca numai ramane nimic laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"dar stii deja parerea mea despre inpartit ganduri cu altii", da, si-ti inteleg decizia, cel mai bine e asa ^_^. Cert este ca trebuie sa treci printre niste situatii mai putin placute sa ajungi la concluzia asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Persoanele mai mature mental isi dau seama de asta si nu comenteaza, gen ca tine ( stai lin ca nu te pup in fund, e un mic adevar) dar restul idiotilor in mare te fac ciudat laughing. te amuza prostia altora, dar dupa un timp dai din ras in plas cand auzi unele chestii prostesti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Presimt ca devine personal cu "isi dau seama de asta si nu comenteaza, gen ca tine", daca bati apropo la ce am vorbit in pv atunci da, mana sus pentru cei ce se fac vinovati:
http://www.westfield.ma.edu/......20hand.jpg

Am realizat si eu dupa aceea c-am actionat dintr-un impuls, normal ca nu mai repet treaba asta, stiu si eu unde incepe granita cu penibilul.Mai mult nu spun, dar intelegi tu.
Cat despre defectele mele: http://i.imgur.com/i8v8NJx.jpg :P

Chill out, daca am schimbat cateva mesaje pana acum nu-nseamna ca trebuie sa ne asteptam si la linguseli, e doar o observatie, again, chill.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing nu esti normala

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oameni buni... spuneti-mi ceva nou!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma mir, am crezut ca o iei si pe aia ca o "linguseala".ma simt eliberat laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In "nu esti normal/a" nu vad absolut nimic nici de bine dar nici de rau.Deci daca incercai sa ma insulti, n-ai reusit, si din nou, respective daca incercai sa ma complimentezi, ups, iar nu ai reusit.
Macar spune-mi daca ti-a placut vreuna din acele melodii big grin, sa stiu si eu o chestie.