| tonyc7 a întrebat:

Obisnuiti sa trimiteti cereri de prietenie la persoane straine pe Facebook? Vi se pare acest gest ceva normal avand in vedere ca cea/cel careia ii trimiteti nu va cunoaste? Credeti ca aceasta e si o buna metoda pentru a-ti gasi o eventuala partenera (in cazul barbatilor)? Sau un eventual partener (in cazul femeilor)?

4 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Facebooku' este cancerul societatii moderne.
Traieste-ti viata, cunoaste oameni si o sa apara si partenerul sau partenera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu procedez sa fac asta pe Facebook. Obișnuiam, cândva. Însă nu are relevanță să adaugi în listă în prostie numai să te lauzi "că ai 5000 de prieteni" și vorbești decât cu doi sau trei. Legasem cândva prietenii pe Facebook și în afara de schimb de like-uri, urări de naștere și de sărbători nu făceam mai nimic. Apoi am început să dau afara din lista și țin doar cei care merita. În total am 4 prieteni, din care 1300 de abonați. Dar nu știu pentru ce se abonează în prostie, dacă numai se uita, nu like și nimic altceva. laughing am lăsat vizibil doar butonul follow, cel de adăugare fiind vizibil doar pentru prietenii comuni cu cei din listă. De atunci se abonează în prostie, dar nu știu pentru ce... Cand aveam butonul adăugare vizibil pentru toți, numai arabi, indieni și turci se voiau în lista mea.
O eventuală partenera poate pentru o singura noapte. Din astea găsești destule pe Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obișnuiam când aveam cont de Facebook dar acum dacă m-aș mai înscrie, nu aș mai trimite cereri de prietenie necunoscuților, numai în cazul în care le văd postările și văd că avem mai multe în comun, astfel nu.

| AlexValentinn a răspuns:

Totul este relativ din punct de vedere obiectiv. Eu nu obisnuiesc sa trimit cereri pentru ca nu dau doi bani pe site-urile de socializare, pe cati prieteni am si pe cate like-uri am la poze. Doar persoanele pentru care conteaza numarul de like-uri, numarul de prieteni sau de followers dau cereri si follow pentru a creste numerele profilului. Legat de gasirea unei partenere, da, asta se poate intampla, mai ales acum, multe fete sunt deschise in a socializa si a-si gasi parteneri online, deci este posibil, doar ca sansele sa fie o relatie puternica si adevarata sunt mici, dar ca sa gasesti o partenera in felu asta trebuie sa analizezi profilul ei atent sa vezi daca are ceva in comun cu tine sau nu, apoi sa vorbesti cu ea totu se face in timp, daca dai random cerere la fete sa vezi care iti pica in plasa n-ai facut nimic.