| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de varsta de 7 ani intr-un cuplu?

18 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Daca te face fericit(a)si e totul ok. exista iubire si tot ce trebuie nu este nimic rauhappy

| Rukhsandra a răspuns:

Daca exista dragostea numai conteaza diferenta de varstawinking

| Anecherry a răspuns:

Daca pe langa diferenta de varsta, nu exista si alte diferente care v-ar putea afecta relatia atunci e totul ok. Daca mai exista si comunicare, respect si iubire, se poate spune ca e perfect. bye

| unnimeni a răspuns:

Depinde de varsta celor doi. 27 - 20 nu cred ca e mult, dar sub aceasta varsta cred ca e destul de dificil, dar nimic nu e imposibil atunci cand e iubire...

| vyolycy a răspuns:

Dupa parerea mea nu conteaza diferenta de ani intr-un cuplu, dar totusi sa nu se exagereze cu diferente de 15-20ani... daca este intelegere si respect e totul bine...si iubitul meu este mai mare ca mine cu aproape 6 ani si nu ma afecteaza.singuru lucru mai nasol o sa fie ca o sa km vb lumea, dar ar fi bine sa nu conteze"gura lumii" si contati doar voi 2winking

| MonicutZZa a răspuns:

E cat se poate de ok. Iubirea nu tine cont de varsta. Si intre mine si iubitul meu este o diferenta aproape la fel de mare, dar nu avem nicio problema cu asta, conteaza in principal sa va tratati egali i desigur, sa va iubiti sincer. Si sa nu luati in seama vorbele oamenilor, ei intotdeauna vor avea ceve de criticat cand vine vorba de o astfel de diferenta. Kisses!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pai, ce sa zic? Varsta nu conteaza. Cam atata ar fi intre mine si baiatul pe care-l plac. Iti dai seama, atunci cand sunt persoanele mai mari nu se prea cunoaste. Dar sa aiba fata 7 ani si baiatul 14 laughing atunci se vedelaughing, dar asta nu conteaza. Trebuie sa va iubiti voi, indiferent de ce zice lumea. Pup.

| cristina a răspuns:

Absolut nimic raw
traieste-ti viata
iubiti-va
iubirea n-are varsta
iubiti-va distrati-va si traieste fiecare moment din plin ca si cum ar fi ultimul
azi esti maine nu sti ce va fi... o vorba foarte buna
am simtit-o pe pielea mea. bucura-te...de viata

| Lary23 a răspuns:

La mine e de 6 ani.si e super ok! sunt de parere ca o diferenta mai mare de varsta intre parteneri poate fi chiar benefic pentru o relatie.amandoi sunt maturi, stiu ce vor de la viata si de la relatia in sinewinking deci, stai linistit sau linistita! nu are ce sa fie rau happy

| ana_3219 a răspuns:

Si la mine e aceeasi diferenta de varsta. eu 25 el 32. si ne intelegem suuuupeeer. doar asta conteaza! sa zica lumea ce o vrea atata timp cat eu cu el ma simt fericita nu imi pasa!

| LittleDreamer a răspuns:

Daca va intelegeti nu vad vreo problema. Daca el este mai mare nu are nimic deoarece stii ca baietii se maturizeaza mai greuwinking

| Axel_9404 a răspuns:

Eu sunt impotriva. dar daca fata este peste varsta de 16 17 ani e ok. dar daca nu e o prostie...pentru ca mno... e prea mare diferenta prea mare gandirea, si pana la urma cineva din cei 2 trebuie sa se lase mai prejos sau sa creasca in gandire si etc.

| mariutza a răspuns:

Hmm...conteaza varsta? intre parintii mei sunt 11 ani diferenta, din moment ce cei doi se iubesc, se respecta, exista incredere nu cred ca mai conteaza ce varsta difera intre cei doi tongue

| pauladrian a răspuns:

Daca unul dintre ei are minim 16 ani nu e nici-o problema.

| Mara_1046 a răspuns:

Cu iubire, intelegere, comunicare si respect acesta diferenta devine insignifianta. Parerea mea.

| superwoman a răspuns:

IUBIREA NU ARE VARSTA!
Daca exista dragoste, intelegere si multa comunicare totul e Ok love struck

| Quiss a răspuns:

Nu mi se pare iesita din comun.
Bine, sa nu aiba fata 13 ani si baiatul 20, ca atunci chiar e o problema laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea chiar nu tine cont de varsta, asta daca exista! happy