| ForbiddenLove a întrebat:

Ce parere aveti? Cine se tachineaza se iubeste?

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna! Ce pot sa iti spun ca eu nu mai cred in chestia asta.Baiatul pe care l-am placut ma tachina si din comportamentul lui imi dadea de inteles ca ma place insa cand i-am spus ca il plac mi-a zis ca nu ma place si ca asa se comporta el si ca ii place sa ma tachineze.Deci nu mereu chestia asta se adevereste.SUcees

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Cine se tachineaza, nu se suporta. E groaznic sa observi ca adversarul tau e la fel de inteligent ca tinestraight face

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, francezii au aceasta vorba: "Qui s'aime se taquine". Uite o epigrama de Dan Norea, referitor la subiectul nostru:
Mă ia mereu peste picior
Iar eu mă fac mereu că plouă
Căci mâine, ştiu, plină de dor,
O să mă ia peste-amândouă.
Si un raspuns, de Mihai Miro:
Când te ia peste picior,
(Ascută vorbele mele)
Sigur vrea ulterior,
Să-ţi dea de lucru între ele.

| Ingerash a răspuns:

Da