| FataFaraSentimente a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile de pe internet? Credeti ca pot rezista pana cand partenerii se vor intalni in realitate?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta depinde numai de ei, orice e posibil in lumea asta, din pacate eu am patit-o grav dar poate alti au noroc

| zurick a răspuns:

In putine cazuri rezista aceasta...Dar dragostea e mult mai puternica cand vezi persoana, cand vorbesti cu ea fata infata, cand te plimbi cu ea etc

| AgathaRo a răspuns:

Sansele sunt relativ foarte mici, daca o persoana este din alta tara atunci sansele se diminueaza si mai mult.

| FataFaraSentimente explică (pentru AgathaRo):

Din pacate suntem din tari diefrite el e din Romania iar eu din Republica Moldova. Dar ne dorim foarte mult ca sa vina ziua in care ne vom putea intalni. Sincer ne este foarte greu sa rezistam, nu ne putem vedea, simti, atinge si asta e un dezavantaj in relatiile la distanta sad Dar eu sper ca ne vom vedea noi intr-un bun sfrasit

| AgathaRo a răspuns (pentru FataFaraSentimente):

Hai ca Republica Modova nu este chiar asa departe acum depinde si din ce judet esti, daca esti major/a, daca ai/aveti pasaport, privilegiul de a conduce autotutrisme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si merg si nu merg relatiile pe net.E a proape ca si relatiile reale, facetoface.Prima relatie pe net a mea,a esuat, bineinteles din neatentie, nu am dat importanta prea mare, m-a orbit aspectul fizic; D.Cea de a doua relatie tot pe net, s-a soldat cu casatorie.Deci sunt casatorit cu o fata ce am cunoscut-o pe net, merge f bine, ne impacam bine dar bineinteles ca ne-am "citit " indeajuns inainte.Asta e.

| FataFaraSentimente explică (pentru anonim_4396):

Ce frumoos love struck Felicitari :3

| FataFaraSentimente explică (pentru anonim_4396):

Pai urmeaza sa ne vedem iarna asta dar sunt foarte putine sanse luand in considerare ca inca suntem minori, dar daca asa dupa 2 ani cand vom avea 18 ani. De iesit pot iesi si eu cu cineva din apropiere dar ce folos daca nu ma atrage.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataFaraSentimente):

Deci tinand cont ca sunteti inca minori, ia in considerare aceasta relatie ca fiind trecatoare.La aceasta varsta, desigur ca si eu si multi dintre noi dorim doar o relatie, nu ceva serios.Deci sa foo pregatita si pentru o eventuala despartire, sa nu pui prea mult la suflet.Promisiuni si juraminte la aceasta varsta sunt foarte usor de incalcat.Stii tu, la aceasta varsta zburda hormonii.Deci atentie si la sentimente, nu pune prea multe. Ca e 90 la suta posibil sa regreti.

| FataFaraSentimente explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa spun foarte pe scurt.
Nu exista relatie la distanta, relatia implica in primul rand o apropiere fizica!
E doar o iluzie.

| Enki a răspuns:

Eu am o asemenea relatie pe internet.si crede-ma amandoi avem rabdare pana sa ne intalnim desi mai e mult zic eu

| LeeJiEun a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta. Eu sunt in Romania iar el e in China. Ne-am vazut o data si merge totul perfect! happy Deocamdata.

| Iamnotme a răspuns:

Daca aveti incredere unul in celalalt, se poate sa reziste happy

| DANNA99 a răspuns:

Sanse mici!

| Urââtaa a răspuns:

Eu zic ca se poate rezista pana partenerii se vor inalni in realitate dar daca vine unu/una in realitate va schimba toata parerea.

| faranumexdd a răspuns:

Eu am o relatie pe internet. si crede-ma, nu l-am inselat niciodata pe iubitul meu;batting eyelashes. chiar daca suntem din orase diferite si este ceva distanta intre noi, inimile noastre se unesc orice ar fi. happy si da, avem rabdare pana sa ne intalnim. :* te pup + succes :3

| Dovahkin20 a răspuns:

Da! Eu am intalnit o fata ..pe net..si..ne-am indragostit unul de altul.Eu am niste probleme de familie si nu vreau sa o pun in pericol..asa ca tinem distanta.Ea sta in Constanta si eu intr-un oras apropiat (Mangalia).Ma rog. ceea ce conteaza e ca daca tineti unul la celalat relatia poate sa tine foarte mult! happy

| Tinna_Criss_1992 a răspuns:

Eu am incercat si din pacate nu a mers.sade cam greu ca o astfel de relatie sa aiba viitor, dar daca va doriti cu adevarat, poate va functiona.bafta!

| emiiiiii a răspuns:

Parerea mea este ca nu pot rezista relatile de pe net atata timp cat nu te intalnesti cu persoana pe care o placi. Ar fi mai bine sa cauti o persoana cu care sa te vezi cel putin de 2 ori pe saptamana. Si depinde si cat dureaza pana va intalniti in realitate, daca vb o saptamana si apoi va intalniti nu este nimica dar nu poti vorbi o luna sau mai mult, nu cred ca va tine fara sa va cunoasteti in realita. Bine eu nu pun mare pret pe lumea virtuala dar decat sa vb cu o fata pe net care stiu eu ca nu ma pot vedea cu ea cel putin o luna mai bine caut 2 ore pe facebook o fata din apropiere sau din liceu cu care pot iesi. Asta e parerea mea sper ca te-am ajutat.kiss