| G a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile cu un barbat mai tanar / o femeie mai in varsta? big grin

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Barbatul ajunge la apogeul vietii sale sexuale la sfarsitul adolescentei, in timp ce femeia abia dupa 40 de ani, aproape de 50 de ani.Cu alte cuvinte, o femeie de 50 de ani si un barbat de 19 este o situatie mai logica decat una de 19 si unul de 50. Poate ca vocabularul tanarului de 19 lasa de dorit, dar cui ii pasa atata vreme cand sfarseste fiecare propozitie cu o propunere?
Femeile mature care s-au intalnit cu astfel de barbati stiu ca doar iepurii aveau parte de mai mult sex decat ele. Pentru ca sexul fenomenal este cel complet lipsit de inhibitii. Iar daca femeia a trecut si printr-o nastere, in care totul s-a petrecut la vedere, ce-ar mai putea avea de ascuns, ce-ar mai putea sa o puna intr-o situatie mai expusa? O femeie matura, care bate usor spre varstnica, pe de alta parte, este mult mai relaxata in pielea ei. Indata ce implineste 50 de ani, o mentalitate eliberatoare de genul "acum ori niciodata" isi face loc. Uita de implanturi sau botox si face o alta mutare, sexul. Barbatii tineri gasesc reconfortant faptul ca femeile mature nu se gandesc la alcool ca la o grupa de alimente ce abunda in calorii, nu considera autostopul o metoda de transport si nici nu poarta un tricou care sa strige lumii intregi vederile lor filozofice.
Barbatii tineri constata cu incantare ca partenerele lor mai "coapte" nu numai ca stiu sa comande cel mai bun vin la cina, dar mai si platesc pentru aceasta, au cea mai fina si scumpa lenjerie, si, poate cel mai important, nu-si mai doresc urmasi.

pa, pa.

| Ирина19 a răspuns:

Destul de buna, nu conteaza virsta ci doar ceea ce simti pentru persoana data

| Damian a răspuns:

Mama era cu 30 de ani mai tanara ca tata

| Damian a răspuns:

Ce este asa amuzant?

| zayidee a răspuns:

Depinde de diferente, acum 1-5 ani nu ar fi asa un dezastru, dar mai mult nu stiu ce sa zic, de obicei o femeie are nevoie de un partener care sa o faca sa se simta in siguranta, sa aiba un anumit nivel de maturitate, etc, cred ca astfel de relatii au mai mult la baza un anumit interes., nu prea cred ca poate exista o iubire atat de sincera intre un baiat de 20 si o femeie de 32, dar in zilele noastre...

| pengu a răspuns:

Sinceră să fiu, eu nu am fost în stare să fiu nici o săptămână cu unul mai mic, pentru că asa sunt eu, dar mi se pare ok, atât timp cât amândoi sunt la același nivel (psihic vorbind, gradul de maturitate); mama de ex. e mai mare cu 6 ani decât tata și totul e okwinking

| lextim a răspuns:

Nu vad nicio problema. nu poti dicta inimiihappy

| pink_sunshine a răspuns:

Mie nu mi se pare o problema. iubitul meu e mai mic ca mine cu 3 ani nu se simte absolut nici o diferenta pot sa spun ca e mult mai matur ca mine in gandire eu sunt mai copilaroasa in schimb el e cu picioarele pe pamant.

| maria_5981 a răspuns:

Relatia cu un barbat mai tanar decat femeia, cred ca are si parti bune si mai putin bune.Acea parte buna ca ai putea face ce vrei din el, si partea rea ca mereu s`ar uita la o femeie mai tanara decat femeia lui, fiind mai invarstahappy