| Sportacus123 a întrebat:

Ce pot face dacă mă supăr repede? Mă supăr chiar dacă o anumită persoană îmi spune ceva pe un ton adecvat.
Înainte nu eram așa, dar acum sunt mult prea sensibil.
Aș vrea să schimb asta la mine. Idei?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sa inteleg ca daca iti spune vanzatoarea "nu mai avem paine" te superi.

| gabicoo a răspuns:

Refugiază-te în muncă. 16 ore pe zi îți fac bine la psihic. Uite azi ai muncit doar 8 și ai și făcut atac de panică.

| Anonimul151 a răspuns:

Probabil ai anxietate, și puțină depresie. Nu sunt doctor. Zic pentru că am trecut si eu prin asta. Și eu am avut o perioadă de genul... Mai proastă. Însă până la urmă va trece.

Încearcă sa vorbești cu persoanele cu care poți vorbi orice despre aceste sentimente. Poate mai ajută și asta...