| SimpleGirl408 a întrebat:

Ce replici imi puteti da pentru a le comenta baietilor care isi bat joc de mine? dau funda! mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Un simplu multumesc ii va da pe spate pe toti, pentru ca, dincolo de toate posibilele "rautati", exista libertatea de a fi luata in seama, in orice fel, nu conteaza.

42 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Ce replici, loveste-i sau plangete directorului sau parintilor tai.
O noapte buna iti doresc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le da replici ca mai rau fac.

| NemNUZ a răspuns:

Aa tu esti am crezut ca esti alt animal, ce-i cu fata aia de la second hend, auzi tu de cand nu te-ai mai spalat? aceia din adidasi ta sunt ghiocei? auzi te-am vazut pe strada da nu cred ca erai tu ca nu prea latrai, ce sunt cu gandaci din buzunar mergi la pescuit?

| SimpleGirl408 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Ms. :X la fel si tie!

| ku990 a răspuns:

Zile asa:
baaaa... MAIMUTOIULE! Ai grija cum vorbesti
el: pai ca nu stiu ce, pai ca nu stiu ce,
tu: baiiiii... oparituule! Fii atent la mine!
Daca iti f**ut doua palme sti cum zbori?
el:pai ca nu stiu ce, pai ca nu stiu ce,
tu:ba ciacanitoarea audio... du-te de aici ca iti pute gura! Tu nu vezi ce te ai ingalbenit la fata? Du-te ma si c*a*c*a*t*e! Daca vrei sa vorbesti cu mine, ma cresti ma baietele!
el:pai ca nu stiu ce, pai ca nu stiu ce,
tu: sti ceva? dutee drqu ca ma plictiseti!
Hai PAA!

ASA LE POTI ZICE, DAR CEL MAI IMPORTANT! SA NU RAZI, SI ZILE-O CU TALENTwinking

| Schweitzer a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu ii bagi in seama. Deoarece daca tu o sa le raspunzi atunci o sa vada ca te oftici si mai tare o sa isi bata joc. Asa ca ignora-i si vei scapa de ei.
Toate cele bune!

| SimpleGirl408 explică (pentru NemNUZ):

Sa mor eu... la un moment dat credeam ca vorbesti despre mine laughing

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru SimpleGirl408):

Si cand se uita urat sau prostesc la tine ai putea sa ii spui: Nu te mai uita la mine ca ma inec ( sau mi se face rau )
Si daca vreodata te face proasta spune-le: Proasta e mata care te-a fatat. laughing
Si de mine cand eram mai micuta cand m-am mutat la o noua scoala generala si-au batut joc de mine 2 fraieri pana m-am enervat pe unu si m-am dus la el de l-am facut de tot cacatu si i-am dat si una calumea.Nu trebuie sa iti fie frica de nimeni si nici sa lasi pe cineva sa te batjocoreasca. FA-TE RESPECTATA!

| unknownn a răspuns (pentru ku990):

Astea-s replici de zis unei *** malaughing daca ii zici unui baiat fraza asta: "baiiii... oparituule" ti-ai luat si una in freza.

| HappyDarkness a răspuns:

Simplu:
Nu. ti mai ciufuli baa maimuta oh go on
Phuu, i. a ma o guma, un mentosan, ceva! straight face
Ia jet la cules de portofele oh go on.
Baiii putzifer ia ciocu mic si joc de glezne.
[pentru mess] Nu stiam ca e net la stana oh go on.
Copilu lu Dumnezeu, gelozia face riduri oh go on.
I ]
`te. n chiizda matii [ pronuntie: `dti. n chiizda matii...]
Daca iti zice un gras : curvo, pitipoanco, etc. ii zici: macar eu fac bani oh go on. Tu doar daca. ti donezi din sunca smug
Ce **** ai in tine =]]]]
Fructuti gura mentei de rapan straight face [ fructuti gura mentei = ****i pz. matii rolling on the floor)))) ]
Ce mura ta vrei? [ ce muia ta vrei? ]
Baa jegule, nu te uiti la tine? Cu fata aia de daramat in tine sperii si ciorile oh go on.
Ba esti spart?
etc =]]]] pentru altele contacteaza: aby_glm aa si: Cur de babuin smug

| SimpleGirl408 explică (pentru Schweitzer):

Am incercat. Nu doar ca sunt prea sufletista... dar ei sunt si tare prosti! Unu' ( PRINCIPALUL) a varul meu. Si azi mi-a dat la scoala cu o moneda in cap cat nu eram atenta de m-a durut si acasa capu'. Am dormit o ora de durerehee hee. Oicum eu m-am ambitionat si am incercat sa creez niste replici :"Bai. ce te bagi atata in seama?!( care probabil o stiai )" Sau cand tot zicea ca mama a facut accident cu masina si cate de astea si i-am zis " Tu trebuie' sa fii martor peste tot? Tot timpu' ai ceva de comentat? Te crezi atat de destept incat poti sa te racnsti asa la mine? Sa fim seriosi!?! Ai un metru si-un snitel ( replica profei de bio) si te crezi mare comentator! vezi-ti de painea care o aduce taica'tu in casa si nu te mai baga in viata mea personala! " Bineinteles ca nu sa linistit dar am ajuns la o concluzie : Niciodata nu suferi mai mult de cat atunci cand te barfeste cineva cu glas tare de fata cu toti prietenii tai! dar si ai lui.

| cursedkid a răspuns:

Aia is tipic maimutelor emancipatehappy zile simplu : " Matur, foarte matur"si gata! si privirea aia de vulpita a fetelorwinkingaia functioneaza

| SimpleGirl408 explică:

Mda. am incercat dar nu am putut tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai replicile ar cam trebui sa vina de la tine...big grin
Dar totusi ai putea sa-i zici ca are o fata de masa si chestii de gen, ceva ce sa-i faca sa se simta prost!laughing

| ombladon a răspuns (pentru SimpleGirl408):

Eu m-am uitat la poza de la profil, sa vad despre ce vb ala laughing

| NemNUZ a răspuns (pentru SimpleGirl408):

laughing

| Memories a răspuns:

Pai daca is mai multi atunci e nasol de tine, mai bine ai sta cuminte si ti-ai vedea de treaba ta.Asa am avut si eu o colega, toata clasa isi batea joc de ea si nu e iesit prea bine pentru ca comenta aiurealaughing)
Bafta:*

| NeneaGogu a răspuns:

Cel mai bine este sa tratezi lucrurile cu ignoranta

| pintexim a răspuns (pentru SimpleGirl408):

Daca cineva te barfeste te face mai importanata

| Leonard97 a răspuns:

Du-te la gara! spitalu-i pa colt vrei sa-i faci o vizita?!?!

| rody5 a răspuns:

Fa-ti mai fata prietene, prieteni cu care sa glumesti si sa te impaci bine. tu vrei sa te aperi asa singura? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SimpleGirl408 explică (pentru ombladon):

laughing

| SimpleGirl408 explică (pentru rody5):

Fratee... am " prietene " care se rad la proastele glume a dusmanilor mei; si in + azi m-a pus una sa aleg intre ea sau prietena mea care e la fel ca mine, de fapt ne cunoastem de la gradi si ea a fosty prima mea prietena... Si daca ma gandesc mai bine, a pus-o pe una care o consideram prietena sa imi spuna asta si pe langa asta pus-o sa ma urmareasca la baie straight face imi venea sa omor pe cineva
dar in fine... oricum nu renunt la prima prietena si cea mai buna de aici pentru o fatarnica... si nu am nevoie de prieteni! pana si cu unii baieti ma inteleg mai bine decat cu fetele! am prietene dar toate sunt departe(25)

| SimpleGirl408 explică (pentru NemNUZ):

Vb serios happy

| SimpleGirl408 explică (pentru claudiu2386):

Asta-i buna!

| rody5 a răspuns (pentru SimpleGirl408):

... ok ca sa te inteleg ce inseamna 25?
nu conteaza ca sunt baiati sau fate. prieteni era cuvantul potrivit.
E bine sa te indepartezi de asa zisii "prieteni" pentru ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu ei.Si nu le mai arata ca te ating vorbele lor. Vorbeste cu cineva mai mare sa-i puna la respect pe cei care te agreseaza fizic daca e cazul.
Prieteni sunt cei care impartasesc aceleasi idei, valori ca si tine si cu care poti sa te simti bine in pielea ta. Nu stiu cati ani ai dar cauta persoanele cu care te intelegi si te accepta. Barfele trec. Lasa-i pe ei sa se streseze si nu le mai da motiv sa faca misto de tine sau sa arati ca-ti pasa ce zic. uita-te la ei, asculta ce au de zis si ignora-i, vbeste cu cine stii ca te impaci. Arata-le ca esti mai presus de ei.
Cainii latra, caravana trece.tongue
Ia hai capu sus! big grin

| NemNUZ a răspuns (pentru SimpleGirl408):

Ce motiv as avea sa iti spun aceste lucruri? big grin

| Wowhow a răspuns:

Eu m-as uita la ei cu o privire ironica, dispretuitoare si superioara(ca si cum as mai avea putin sa le si dau o flegma-scuzati de expresie laughing ) si as adauga si un zambet care sa se potriveasca privirii. Daca ar insista sau daca m-ar enerva rau le-as spune ceva de genul "Vezi-ti mai de viata, retardatule!/Bai, dar chiar nu te credeam asa de prost/Lasa mai, bine ca esti tu mai bun/De parca tu esti altfel, taranule" laughing Ceva de genul. Dar numai daca mi-as permite si as sti ca nu mi se intampla nimic rau dupa. Daca nu, privirea sau indiferenta ar fi perfecte. Ah, poate si sa-i spui persoanei langa care esti "Vai, ce prosti mai sunt unii. Sper sa fie pe cale de disparitie!". Stii, chiar m-a amuzat sa spun toate astea si sa ma imaginez zicandu-le. laughing Mersi de intrebare si bafta! happy

| SimpleGirl408 explică (pentru NemNUZ):

Ziceam si eu laughing