| CreepyCrow a întrebat:

Ce sa fac daca ma simt in plussad?
simt ca atunci cand ii spun ceva cuiva, acea persoana gandeste `` ia uite`o si pe asta ce mai vrea acumaangry``
sigh
ma simt asa din ce in ce mai des si simt un nod in gat ca si cum m`as sufoca:-

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te cunoști și ai încrede în tine.
Pa, p.

| harciog a răspuns:

Toate au un inceput, pina si cunoasterea de sine.

| sabin89 a răspuns:

Simplul fapt ca esti fata (persoana de sex feminin) iti da o calitate pe care nici nu o banuiesti. Apartii sexului frumos; si asta spune destul. Multi baieti iti vor zambi si vor dori sa fie in compania ta. Simte-te bine. Fii fericita!

| DenisaMetal a răspuns:

Trebuie sa fi mai puternica, si sa gandesti ca trebuie sa te cunostii pe tine insuti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai incredere in tine. De asta te simti asa. Si ce conteaza ce gandeste acea persoana? Daca ai ceva de spus, spui si gata. Sigur nu o sa te sufoci laughing.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Deci in primul rand inteleg perfect ceea ce simti tu. Anul trecut, cand eram la Scoala la Nr 2 am avut asemenea colegi care nu numai ca gandeau lucrui urate la adresa mea ci şi imi vorbeau foarte urat.Nu ma lasau sa vorbesc,uneori ma tratau ca si cand as fi invizibila,ma tratau ca pe ultima proasta de pe lume,ma tot trimiteau sa stau in ultima banca, adesea singura, ma simteam un nimeni. Invatam dupa amiaza, aveam proiecte peste proiecte la scoala iar daca profeosrul de sport se dovedea mai intelegator fata de mine asta se numea favoritism.Am fost inchisa in vestiar si la inceput diriginta le lua apararea.Din cauza asta, de la stres ma alesesemi cu o ecsema la colturile gurii.
Apoi anul asta, cand am venit la Nr 1 totul a fost ok.Au mai existat smecheri care radeau de mine dar acum puteam sa ripostez fiindca stiam ca diriginta (care era si directoare acolo ) nu oo sa ii ia apararea, ca smecheria se vedea imediat.I-am dat imediat dreptate unui coleg venit de acolo de la scoala cum ca cei de la Nr 2 sunt "cam handicapati". Probabil el si sora sa erau patiti si de aceea mama lor ii mutase acolo la Nr 1 la scoala.Deci nu te lasa calcata in picioare. Acei oameni care te iau in deradere te iau fiindca se stiu inferiori fata de tine, majoritatea.In general une fusesemi la scoala la Nr 2 pana in clasa a treia si in clasa a 7-a multi erau smecheri de oras

| pure9 a răspuns:

Poate ca ai fost dezamagita de cateva persoane si acum nu esti sigura daca poti avea incredere in restul (cred). Ar trebui sa ai incredere in tine, sa iti alegi cu atentie persoanele de incredere si sa incerci(daca esti in acea situatie) sa nu pui la suflet si sa iti pese atat de mult de tot si toate. Mult succes happy

| BicutsBia2011 a răspuns:

Eu in locul tau, daca persoanele acelea nu ma intekegeau plecam din acel grupulet pana veneau si ma intrebau ce am si isi cereau scuze.Ai grija daca ii ieri, sa nu se mai intample pentru ca majoritatea cred ca si.au cerut scuze si scuzele rezolva totul.Dar dupa ar putea contunua. Deci ai grija cu increderea. sper ca ti.am fos de folos :*

| CutcanDragoss a răspuns:

Incearca sa sfidezi tipul de persoane tongue inseamna ca aceea persoana nu are nevoie de sfaturile tale tonguedai un pic peste nas daca se crede nu stiu cine...si dupa aia patonguelaso pe ea sa te cautetongue

| byanca56 a răspuns:

Intreba ace persoana ce parere are su ce stat iti da!