| teodora_3281 a întrebat:

Ce sa faci atunci cand ai impresia ca tu actionezi corect, dar ceilalti nu gandesc la fel si din cauza lor ai si tu de pierdut?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Nu, ei o sa aiba de pierdut, in ziua de azi oamenii normali care respecta regulile sunt considerati "anormali" fata de ceilalti, si eu sunt asa si nu-mi pasa ce cred altii, am folosit puterea autosugestiei zicandu-mi in fiecare zi "Totul va fi bine" si asa a fost.Chiar merge, noi ne facem destinul.

6 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

Un om a zis odata: "munca in echipa consta 99% in a-i convinge pe ceilalti ca tu ai dreptate"

| inna a răspuns:

Eu incerc mereu sa fac in asa fel incat eu sa am de castigat.winking. Nu ma afecteaza parerea celor din jur...nu esti de acord cu mine...Asta e!

| ela84 a răspuns:

Oare tot timpul se intampla ca tu sa ai "impresia" ca actionezi corect, insa ceilalti nu gandesc la fel ca tine si astfel ai si tu de pierdut? daca e asa atunci adu-le aminte de greselile repetate de a nu te asculta spunandu-le sa actionati dupa "impresia" ta

| flower a răspuns:

Pai atata timp cat decizia colectiva te afecteaza intr-un mod negativ, incearca sa iesi din cercul slabiciunilor...acum depinde si de situatie. daca nu ai de ales si trebuie sa stai pe baricade fie ce-o fi, atunci este bine care punctul tau de vedere sa se faca cunoscut si celorlalti, arata-le de ce crezi tu ca ei gresesc! iar in cazul in care la final solutia aleasa de ei este cea gresita, le dai peste nas ca data viitoare sa mai asculte si de tinewinking...insa, daca ai de ales, alege sa stai deoparte si lasa furtuna sa treaca pe langa tine! mult noroc si multi pupicihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine sunt ceilalti, daca sunt colegi nu particip la ideea comuna (vad eu cum fac, ma strecor cumva ), iar daca este in familie lucrurile sunt mai usor de lamurit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum stau lucrurile... daca tu esti sigura pe tine nu mai conteaza parerea celor din jur.Si daca totusi iti pasa, desi nu ar trebui ai putea sa ii convingi. E ca si cum eu as zice ca negrul este albastru, iar tu nu esti de'acord, eu insist si insist si insist, si intr'un final tu incepi sa crezi ca negrul e de fapt albastru.Cu cat insisti mai mult cu atat reusesti sa ii convingi, dar asta daca iti pasa, daca nu ti'am spus, fa'o fara sa te uiti in urma si fara regrete!