| Anyta2000 a întrebat:

Ce sentiment va apare in suflet atunci cand va certati cu cel mai bun prieten? Voi va cereti primii scuze, sau prietenul? Daca stiti ca ati gresit, recunoasteti? FUNDA+ VOT!

Răspuns Câştigător
| lifeisperfekt a răspuns:

Eu cand ma cert cu cea mai buna prietena a mea,ma simt oribil,simt ca ceva nu merge bine, simt ca si cum o parte din mine nu mai traieste, ma simt foarte trista si nu ma simt bine pana camd nu ne impacam.Sa stii ca atunci cand gresesc mereu imi recunosc vina si daca mi se pare normal sa-mi car eu prima scuze o fac fara sa stau prea mult pe ganduri si daca am gresit imi recunosc mereu vina happy. Pentru mine prietena mea este una dintre cele mai importante fiinte,in ea imi pun toata bza si increderea, ea imi este alaturi si la bine si la greu si o iubesc enorm si nu stiu ce m-as face fara ea happy. Sper ca nu te-am plictisit, dar ti-am zis doar adevaru si cea ce simt eu happy.Pa!happy

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai ma simt oribil,trista,fara chef de viata, oricum eu nu suport sa ma cert cu ea, este cel mai greu lucru pentru mine cand ma cert cu prietena mea.Pai in functie de cine greseste,consider ca cel care a gresit isi cere scuze,daca eu am suparat-o ii cer si invers,asa mi se pare normal. Daca stiu ca am gresit si sunt vinovata, imi recunosc greseala, imi cer scuze fata de ea si ii promit ca nu se va mai intampla si ca nu voi mai repeta aceea gresealahappy

| SimoDR a răspuns:

Mi-e frica. Exact asta simt. Frica sa nu imi pierd prietenul/prietena, frica sa nu repet greseala si cu altii. Si, in acelasi timp, sunt atat de suparata ca imi vine sa plang.
Si da, am prostul obicei sa imi cer scuze, chiar daca nu am gresit, dar mai ales cand stiu ca am sarit calul.

| lifeisperfekt a răspuns:

Iti multumesc frumos pentru fundita si te ajut oricand cu cea mai multa placere!happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Ti-as raspunde la intrebare, dar faza e ca eu nu am cel mai bun prieten. Prietenii adevarati nu exista.winking

| GrellSutcliff a răspuns:

Pai. si eu m`am certat cu o prietena la sfarsitul verii din 2011. ea trebuia sa plece in Spania. Yo treceam printr`un moment groaznic [imi luase cineva puisicutza T.T] si pe ea o durea in cur, asculata muzica si atunci cand ea si-a pierdut pisica eu o sustineam, plangea pe umaru` meu. si cand am eu nevoie de ea o doare undeva, deci e cam urat.Si tot eu a trebuit sa`mi cer scuze -.-''''''''''''''''''''''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tristete, regret... pentru mine nu conteaza daca eu sau el\ea a gresit... tot eu imi cer scuze dar totusi daca face ceva ce ma dezamageste, daca ma raneste il iert foarte greu, depinde de situatiewinking

| Clarissaaz a răspuns:

Prietena mea nu mai vrea sa fie prietena cu mine cum crezi ca ma simtcrying(

| Bubulin4ik a răspuns:

Buna,draga!
Aici depinde de cine mai mult tine la acea prietenie, mie de exemplu mii foarte dureros si fac eu primul pas mai intotdeauna! Succes, si daca tii la prieten(a) fa primul pas si cereti scuze e de nasul lui sa ti le accepte sau nu))Pwp**

| xCaTgIrLx a răspuns:

Pai daca stiu ca am gresit ma simt cam prost ca am ridicat putin vocea la el, si daca stiu ca am gresit imi cer scuze, dar daca eu stiu ca nu am gresit nu imi cer scuze daca stiu ca nu am facut nimichappy

| Flaviiia a răspuns:

Pai daca ma cert cu cel mai bun prieten si e vina mea imi cer scuze. Daca e vina lui nu imi cer scuze si il las sa isi deie seama ca el a gresit.