| Ozanaf a întrebat:

Ce va place cel mai mult la familia voastra?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Cand nu se cearta. 5% din timp.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ca nu exista vreunul absurd incat sa poarte ura pe termen lung. Fiecare spune direct daca il deranjeaza ceva si apoi lucrurile revin la cursul normal.

Mereu am urat genul ala de distantare intre frati sau fii si parinti, chiar si dupa ce acestia au intrat in perioada de maturitate.

E normal sa fie undeva poate anumite sentimente negative in timpul copilariei, cand te simti nedreptatit sau batjocorit. Dar odata ce devii matur, nu mai ai voie sa ai astfel de sentimente pe termen lung.

| Gizăz a răspuns:

Tata are un simț empatic uluitor și e foarte deștept iar mama e o femeie harnică, inteligentă și extraordinară.

| cuvant a răspuns:

Chiar daca acum nu prea suntem pe acasa ca fiecare are job-ul lui, ceea ce e frumos in familia mea e ca, fiecare e orientat catre celalalt. Ii pasa foarte mult de siguranta celuilalt, incurajeaza la experiente noi si e intr-o incontinua dezvoltare

| Daria a răspuns:

Faptul ca suntem atat de crazy...smug

| carminaburana43 a răspuns:

Ca tinem unul la altul si avem nevoie unii de altii.

| ignore a răspuns:

Ca e nebuna. de la ea am mostenit nebuniarolling on the floor)))))))))

| NoNameJunior a răspuns:

Ca ma iubeste.

| Dina a răspuns:

Ca suntem toti uniti!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Ca nu am parinti severi.Glumesc mereu cu mine si imi iau tot ce vreau eu big grin

| andra_9585 a răspuns:

Ca ma lasa sa fac ce vreautongue

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mie imi place in special ca am avut o copilarie linistita,fara certuri,batai,alcool,etc.
acum pot sa vorbesc deschis cu mama,ceea ce e foarte important,sentimentul ca e mereu cineva langa mine,care ma iubeste asa cum sunt.
avem toti simtul umorului,cateodata radem atat de tare incat ne doare burta.
discutam despre multe chestii de ex.,ne spunem un banc nou pe care l-am auzit,ce mai e la stiri,povestim documentarele pe care le-am mai vazut,etc.
imi place ca nu imi vine sa plec de acasa ca ma „streseaza",nu se vorbeste urat.

eu cand spun „familie" ma gandesc doar la fratii mei si la parinti,ca de bunici,unchi, matusi, verisori...sunt groaznici.egoisti,prosti si idioti.pot intotdauna sa compar familia mea cu aceste „rude" si realizez cat de norocoasa sunt.happy

| XtmCamiii a răspuns:

Mie cel mai mult imi place cand intalnim o dificultate ne tinem mereu zambetul pe buze happy

| iuo a răspuns:

Faptul ca sunt la o distanta de 4000 de km de mine si pot trai linistita happy

| motherfuckerstyle a răspuns:

Cu siguranta este motto-ul familiei mele, adica,, Fiecare cu a lui!''

| AnimeChu a răspuns:

Suntem o familie unita. Daca avem vre-unul dintre noi o problema, o discutam in familie si incercam sa o rezolvam. Parintii mei sunt foarte ingaduitori, dar si severi, iar eu sunt constienta ca ei muncesc mult pentru a-mi oferi ce e mai bun.

| VivianKorea a răspuns:

Absolut nimic

| Vla2xD a răspuns:

Ca sunt toti nonconformisti.

| Chellu a răspuns:

Nimic...Mama e plecata de o luna de acasa la prietenul ei, platesc cheltuieli cu ce imi trimite tata(8 milioane pe luna) si ala e in Spania...deci nimic stiu ca e trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place familia meastraight face