| Andrutzikka a întrebat:

Ce apreciati la familia voastra? Adica, spuneti ce va place la familia voastra, ce nu va place etc.
Funda

7 răspunsuri:
| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Ce-mi place la familia mea? Nimic!
Ce nu-mi place la familia mea? Multe!

| bunica18 a răspuns:

Faptul ca exista si ca m-au suportat asa cum sunt atatia ani-winking
Ce nu -mi place sunt neintelegerile care se termina in certuri, insa nici asta nu-i grav, nu dureaza mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu imi iubesc foarte mult familia.Am foarte multi verisori si unchii, matusii.Mereu ma bucur ca am o familie mare.Nimic nu ma supara la familia mea si imi place totul la ea.
Pa.

| Buuff a răspuns:

O sa invete vreodata cineva ca familia inseamna mata tactu si fractu ...cand ii aud matusa nasa strabunica ...really?
da nu-mi place ca nu-mi da destula libertate si imi place...o sa-mi dau eu seama intr-o zi laughing))

| zNCrys a răspuns:

Am o familie unita ceea ce eu cred ca e lucru mare, nu exista diferente de genul eu aduc mai multi bani deci sunt mai important, tot ce facem facem impreuna chiar daca unuia place si altuia nu facem in asa fel incat sa placa tuturor.
Si ce nu imi place...eh,astea sunt mai putin importante. ^^
Tu ce apreciezi la familia ta si ce nu iti place?

| jjeleu a răspuns:

Ai o problema la cap daca nu-ti iubesti familia.

| ZeitaEpociiTale a răspuns:

Familia este adesea singura pe lume care iti doreste binele.
Ca in orice familie membri acesteia au anumite asteptari de la noi si noi de la ei. Mai exista certuri, neintelegeri dar o familie unita isi rezolva problemele si se iarta intre ei. Oricum ar fi familia noastra trebuie sa apreciem ca avem pe cineva care ne iubeste si care ne sprijina in lumea asta mare si plina de rautati.

ImYourFuckingNightmare spui tu asta, dar cand familia ta nu o sa mai existe, (imi pare rau ca o spun) o sa regreti toate durerile si practic ramai singur pe lume daca nu ti-ai format tu o familie a ta.

E mai bine sa ai necazuri, dar sa ai prieteni si parinti/frati care sa te ajute sa le treci cu bine, decat sa nu ai necaz dar sa fii singur.e cel mai rau sentiment. Si in cel mai rau caz sa nu ai nici familie nici prieteni dar in schimb sa ai probleme.

Orice familie are defectele ei caci familia e formata din oameni si a gresi e omeneste, nu exista om perfect. E rau cu rau dar mai rau fara rau.