| Anonima26 a întrebat:

Ce ziceti? Ar trebui sa ne despartim?

Vedeti am 16 ani si am o relatie cu un baiat de 2 luni. Am avut un incident la inceputul relatiei adica lui i-sea terminat bateria la tel si i-s-a inchis si mama lui e cam histerica si a cam facut un scandal mic la pedepsit 1 sapt fara tel iesit net. si de atunci maicasa face tot posibilul ca noi sa petrecem cat mai putin timp impreuna. Si din cauza mamei lui ma dehamageste destul de des.eu nu vreau sa ne despartim pentru chiar tin la el... dar nici asa nu mai pot continua. CE-MI SUGERATI?
aa parinti lui sunt despartiti si locuieste cu mama lui.
[scuze pentru ortografie]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că e cazul să lași niște „babalâci" să îți strice relația. Dacă tu îl iubești, fă tot posibilul să fii cu el și luptă pentru relația ta. Cineva zicea mai jos că e pămpălău, că nu știu ce... ei bine, cu părinții nu poți lupta, trebuie să li te supui atâta timp cât trăiești pe banii lor. Desigur, eu consider că se poate negocia cu unii dintre ei, dar cu o parte nu, cum este și cazul tău.
Privește partea bună: nu o să existe rutină, o să prețuiți fiecare secundă împreună, o să fiți încărcați de adrenalină. Aș zice că e o relație palpitantă și să nu renunți. Îți dai seama ce ciudă i-ar fi dacă o mamă „isterică" ar strica o relație?

7 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Ai putea să începi să foloseşti virgula, pentru început.

| Wihox a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar, daca are 16 ani si nu ii tine piept lui masa, inseamna ca e un pampalau ori nu te place si baga scuze. Iti sugerez sa inveti foarte mult, baietilor le plac tocilarele frumoase.

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai daca il iubesti accepti si isteriile mamei lui. Daca simti ca nu mai ti atat de mult la el, mai bine ar fi sa va despartiti. Asta tine doar de sentimentele tale fata de el.

| Turok90 a răspuns:

Să sti că sustin total ce a spus Jelli.winking

| bubblegummy a răspuns:

Daca te iubeste ramane cu tine si nu o asculta pe mama sa.Lupta pentru relatia voastra!

| Rembledon a răspuns:

Si eu sunt in situatia acestawinking..mai bine i-ai spune ce ai pe suflet.winkingse poate va vorbi cu maicasawinking

| DoinaV a răspuns:

Esti foarte tanara, nu te impiedica nimic sa ramai in relatii bune cu prietenul tau daca vei intelege si accepta situatia asa cum este.
Sa te incapatanezi sa pastrezi o relatie care nu te face fericita este lipsit de sens (asta tot din prisma varstei pe care o ai).
Da, trebuie sa devii prietena cu gramatica limbii romane!