| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase sa dorm la prietene? Vreau sa "dorm" la o prietena.Adica mama ei o sa plece la tara cu tatal ei si noi plecam la film si pe afara si venim a doua zi acasa.I-am zis mamei mele ca vreau sa dorm la ea si zice ca inainte mama ei zicea nu stiu ce despre mine ca am fost si certate.Pana la urma am convins-o sa ma lase dar a zis ca vrea sa vb cu mama prietenei mele iar mama ei nu stie ca ne intoarcem a doua zi acasa laughing si nu vrea sa o minta pe mama ca e acasa pentru ca ea e plecata.Mi-a zis ca sa ma lase la ea trebuie sa o sune pe maicasa sa verifice si maicasa nu o sa fie acasa 1 sapt si nu vrea sa spuna ca e asa s idaca nu e maicasa acasa nu ma lasa.Ce sa fac ca sa nu o mai sune pe maicasa?!

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Spune ma pe sleau ca vreti sa v-o trageti si voi măr, ce mama naibii, cum vrei sa te ajute omul?

| Liviu a răspuns (pentru harciog):

Harciog,tu te mai miri cate violuri se mai intampl si cate abuzuri mai se intampla in tara asta cu mentalitatea fetelor din ziua de azi? daca le prinde vreo unu afara pe la 1 2 noaptea, ele copile ce le face oare?laughing
Ce zici, au mancarimi marilaughing?

| SameMistake a răspuns:

Gaseste o alta prietena la care sa spui ca dormi, care sa aiba o mama care ar putea sa accepte sa o minta pe mama ta. Astfel incat ori sa continui planul, si sa te duci la film si prin oras cu acea prietena cu care vroiai, ori va mai alaturati cu o alta prietena care are o mama capabila sa o minta pe mama ta la telefon.
Sau, ai putea sa gasesti o alta prietena cu parinti ok la care sa va duceti toate sa dormiti dupa film si plimbare, adica nu cred ca aveti ce face chiar o noapte intreaga, asa ca mai bine stati voi cat stati si apoi gasiti o prietena la care sa puteti dormi, si eventual care sa aiba si o mama care sa o minta pe mama ta ca dormi la ea.
Nu cred ca s-au inteles prea multe dar... succes laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu minciuna nu rezolvi nimic! Si ma intreb de cate ori va merge!

| Gabica a răspuns:

Ce sa faci? iti zic eu! Ia-ti o carte de gramatica!

| JokerMato a răspuns:

Nu s-a inteles nimic straight face Maicasa s-o sune pe ea si maicasa face aia, alta, exprima-te mai simplu straight face
Din ce am inteles, pot sa-ti dau un singur raspuns: spuneti-le adevarul si poate o sa fie de acord cu voi laughing