| ammihaela a întrebat:

Ceau..am nevoie de un sfat, va rog sad. sunt cu un baiat de ceva timp si m-am obisnuit sa fiu mai tot timpul cu el, mai ales ca sta cu mine pe palier ( intr-un camin studentesc ). Ne intelegem ok, dar avem cateva probleme pentru care de cateva zile ii cam sta capul la despartire..imi spune ca sunt stresanta, ca ma comport de multe ori ca un copil. Daca as schimba aceste lucruri (zice el ), as fi fata perfecta in ochiii lui. Imi poate da cineva un sfat in privinta aceasta? Ce sa fac pentru a-mi salva relatia?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Pentru o ''relatie'' este nevoie de intelegere din ambele parti, daca nu-i place ce vede, atunci poate nu te merita.Respecte

4 răspunsuri:
| EleSimoo a răspuns:

Ori cauta scuze pentru a putea sa se desparta de tine, ori chiar esti stresanta si te comporti ca un copil.
Spui ca de ceva zile ii sta capul la despartire. Te-ai schimbat in ultimul timp?

De ce toata lumea da vina pe baieti cand ceva nu merge in relatie?

| Mytsaa a răspuns:

Trebuie sa te schimbi si tu si sa se schimbe si el, sa fie mai intelegator.Trebuie sa ajungeti cumva la un punct comun si totul va fi binehappy

| Methaallaid a răspuns:

Auzi. Dragostea înseamnă ca unul să fie perfect în ochii celuilalt așa cum sunt, cu sau fără defecte. Chiar îți dorești să schimbi cine ești tu pentru un ratat care nu te iubește cu adevărat? happy

| ryxxGiz a răspuns:

Sincer incearca sa il lasi putin in pace,ca aceasta perioada tumultoasa sa treca.pur si simplu pastreaza-ti calmul.iar ca un sfat, iesiti o data in oras, poate seara, insa nu vorbiti mult(cuvintele pot fi uneori de prisos), in schimb doar priviti-va in ochi.se spune ca ochii sunt ferestre ale sufletului. daca decizi sa faci asta, vei sti ce sa faci si mai departe.succes