| Sfinnx a întrebat:

Cel mai bun prieten al exului meu, mă place.(ne-am despartit de o sapt.) Ne înțelegem de minune, mi-a fost mereu alături, m-a ajutat, ar fi intrat pana ca si in gura de sarpe sa mă stie in siguranță. Faza e ca..il plac, simt o oarecare atractie si nu stiu ce sa fac. Am 3 retineri.1) ar fi o răzbunare prea mare sa fiu cu cel mai bun prieten al lui
2)O sa risc mult daca ii dau o sansa, ca poate n-o sa ajung sa simt la fel.
3)o sa fie nasol daca nu o sa ne tina.
(avem un grup mare si frumos, suntem ca fratii, si nu vreau sa calc gresit si nu vreau sa-l rănesc. E ultima persoana căruia mi-as dori sa ii fac rau. E foarte important pentru mine) Având in vedere si faptul ca exul meu dupa 1an jumate de relate s-a dus la alta dupa 2 zile dupa ce ne-am despartit, nu zuc ca n-ar meritawinking da uneori răzbunarea e arma prostului.
Cum sa procedez? Sa mă bag, sa încerc sau sa stau locului, sa mă retrag putin, si sa revin cand sunt sigura.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Gandeste-te si fii sincera cu tine, daca ai sterge cu buretele relatia ta cu fostul tau prieten si ai fi doar tu si tipul asta, te-ai mai gandi sa fii cu el? Daca da, atunci nu este vorba de razbunare si nu trebuie sa te simti prost.
Apoi mai asteapta o perioada, tocmai ai iesit dintr-o relatie. Pune-ti lucrurile si gandurile in ordine, iar apoi cand esti pregatita, incepe alta relatie. Relatiile care incep imediat dupa o alta relatie de lunga durata nu prea sunt menite sa dureze, decat in rare cazuri. Pentru ca multi intra rapid in noi relatii din motive gresite, precum faptul ca se simt singuri.
In al treilea rand, nu te mai gandi prea mult la grupul de prieteni. Majoriatea grupurilor de prieteni, mai ales cele mari, dupa un an, doi, trei se dastrama. Pentru ca, nu stiu ce varsta ai, dar lau n moment dat veti incepe liceul, facultate, va veti gasi un loc de munca, o relatie etc. Fiecare isi va face un grup nou de prieteni si va avea din ce in ce mai putin timp sa iasa ca acum.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu vrei să stai cu el din răzbunare sau nu până la urmă? Dacă nu mai ești cu el înseamnă că nu mai are nicio treabă cu ceea ce faci tu, deci nu văd unde ar fi răzbunarea?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Hey, daca tu spui ca il placi si simti o oarecare atractie pentru el de ce ai mai scris la 2 :"poate n-o sa ajung sa simt la fel?" Stii care e chestia aici, chiar daca tu ai un grup cu care te intelegi bine, grupul ala nu va tine la nesfarsit, intr-un final fiecare isi va gasi pe cineva si va mai rarii iesirile cu grupul doar ca sa iasa cu persoana iubitawinking. Acum tu trebuie sa te gandesti daca chiar il iubesti sau e doar o chestie de moment. Daca te-ai despartit recent atunci iti sugerez sa mai astepti pentru ca poate inca suferi dupa fostul. Daca nu, atunci ai putea incerca doar daca si el simte la fel pentru tine si te vede ca pe o iubita si nu ca pe o sora mai mica.

| sosostore a răspuns:

Nu iti recomand sa fii cu cineva din grupul tau de prieteni, deoarece daca va despartiti nu o sa mai fie la fel, si nu vei mai putea sa stai in acel grup. Te vei simti ca toti se uita ciudat la tine. Acum..depinde daca intr-adevar va potriviti