| roccomato a întrebat:

Cine a vazut la TV sau pe internet reportaju ca sfarsitu lumii va fi pe 21 DECEMBRIE 2012? Ce parere aveti despre asta? pe mine una ma socat un pic! credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

In calendarul Maias s-a inscris ca la data respectiva va fi sfarsitul lumii. O asemenea "profetie" s-a mai facut si de Nostradamus, dar nu de Apocalipsa e vorba ci, de un alt mod de manifestare. Se zice ca vor rezista doar oamenii buni, cu suflete curate pentru ca cei rai nu vor avea sanse. Eu cred ca ar fi bine ca viitorul sa fie al oamenilor buni pentru ca, atunci omenirea ar mai avea o sansa.
Nu trebuie sa te ingrijorezi, noi suntem prea mici pentru asa un lucru mare. Trebuie sa luam zilele asa cum vin, sa ne bucuram de ele, sa folosim timpul cu folos, cat il avem de trait si sa avem deschidere spre nou pentru ca, numai asa putem sa ne aducem contributia si noi la viitorul omenirii, care o fi el.
Nu trebuie sa te culpabilizezi ca, ai pus aceasta intrebare pentru ca nu este cazul. Este interesant sa aflii ce gandesc oamenii, atunci cand se confrunta cu intrebari care implica "neantul, viitorul si deciziile divine" pentru ca de fiecare data, afli alte pareri.
Daca esti noua pe site, eu iti urez Bun venit si alege castigatorul la intrebarea ta, pentru ca asa se procedeaza.

19 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Asa se spunea si in anul 2000...
citeste aici http://www.descopera.ro/......tii-uriase
si aici... http://www.descopera.ro/dnews/5074266-2012-a-cazut-apocalipsa-vine-in-2406
si, oricum Dzeu stie mai bine cand, cum si chiar DE CE?

| rozalia25 a răspuns:

Sincer, nu prea. Sfarsitul va veni cand va disparea dragostea dintre oameni, sau va fi prea putina. Omenirea se va distruge pe sine... Momentan e abia inceputul!

| jenny a răspuns:

Este cea mai mare prostie.Bai fratilor trezitiva ....nu va mai uitati la emisiunile lor tampite.Nu vedeti ca astia ne termina si fizic si pshiic?

HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu e decat partial adevarat. Am vazut si eu un reportaj realizat sub egida UNESCO, care afirma ca in 2012 nu se va produce o inversare a polilor magnetici, ci de fapt una a polilor cerebrali, iar cei afectati vor fi doar ineptii si agramatii. Se pare ca va avea loc o infuzie cognitivo-noetica, prin centrii nervosi din zona oculara si auriculara, ce va presuriza vaccumul cerebral si va duce la fisurarea oaselor temporalo-parietale si decesul subit al celor afectati. Vom trai si vom vedea.

| Dianna a răspuns:

Nu stiu frate, eu vreau sa prind cCraciunu` ca eu vreau cadouri! Dupa Craciun poa` sa se intample oricelaughing))

| deleuandrei a răspuns:

Da eu am citit undeva ca sa aminat sfirsitul lumii laughing si va fi in 2406 rolling on the floor

| Aurelia a răspuns:

A mai fost intrebarea asta de multe ori pe TPU, si repet raspunsul: NU, nu cred in astfel de superstitii. Oamenii nu au de unde sa ghiceasca momentul final pentru lume. A, si de asemenea, nu cred fiindca au spus si in alti ani ca va fi sfarsitul lumii si nu a fost niciodatayawn

| ChibiRose a răspuns:

In niciun caz! Sfarsitul lumii...Nu se cunoaste data exacta... Dumnezeu decide asta si noi nu putem face nimic! Nu te teme! Pamantul mai are mult de trait! Ce se spune la TV ca sa bage frica in oameni sunt doar prostii! In curand vor zice ca Pamantul va fi distrus de oamenii care au devenit nebuni in urma crizei! Televiziunile debiteaza niste aberatii strigatoare la cer! Nu trebuie sa le credem! Nu noi decidem cand vine sfarsitul deci nu trebuie sa ne preocupe asta! Cand o veni, sa vina, asta e viata!

| ChibiRose a răspuns:

Dumnezeu e bun, deci fiti calmi! de ce? Veti apuca acest Craciun!laughing! Dar vom apuca sa ne mancam dulciurile si sa ne rupem papusile! Suntem demni de distrus, dar dupa Craciun! Doamne, tine cont de ceea ce te rugam! Lasa-ne in viata pana dupa craciun si da-mi un cutulaughingrolling on the floor!

| andytza a răspuns:

Nu am vazut reportajul dar cum s-a repeteat intrebarea iti repet si raspunsul, daca vine sfarsitul lumii, stai in Romania, suntem cu 50 ani in urma happy

| roccomato explică:

Multumesc pentru mesajele primite si scuze pentru ca nu am stiut ca a mai fost pusa aceasta intrebare, sunt noua in forum .ciau.sa speram ca va fi bine!

| Slowmotioon a răspuns:

Sincer nu cred in lucru asta.si tu daca crez in dumnezeu, se stie clar ca doar la un timp fixat de el va veni sfarsitul lumii, oameni fac multe documentare de genu asta, dar nici isus fiul sau nu stie cand va veni sfarsitul apai oamenii!

| naviDIabLO a răspuns:

N-are decat sa vina, sunt pregatit.

| larisa_6959 a răspuns:

NU! Este neadevarat.Nimeni nu cunoaste data cand va avea loc apocalipsa, nici macar Iisus Hristos, acesta fiind intrebat de apostoli cand va fi sfarsitul lumi, a raspuns ca nu stie, ca numai Dumnezeu stie acest lucru. Sfrsitul lumii va veni pe neasteptate, exact atunci cand ne asteptam mai putin.

| Punishment a răspuns:

Toate ca toate...insa voi uitati cum ca daca ar fi sa fie sfarsitul lumii...numai o data trebuie sa ai dreptate.

| airlove a răspuns:

Nu e adevarat! e absolut imposibil acest lucru

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

TARE adytzu! pai putin de adevar tot e.am citit ceva mai mult despre asta.de undeva a pornit asta de la oameni cu multe cunostinte care stiu ce vorbesc. nu chiar sfarsitul lumii! dar ceva catastrofe naturale tot vor fi.si pentru unii va resprezenta sfarsitul lumii... btw:toti zice-ti ca DUMNEZEU. ok dumnezeu dar pe cel care a prezis asta? cine l-a creat? DACA MRGEM PE SPERA ASTA.TOT DUMNEZEU so? nu vreau sa par. but think bout it.

| artstar a răspuns:

Eu cred ca sfarsitu lumi a inceput deja sa vina... adica ma refer la cate sinucideri din cauza crizei, cate accidente, cate boli... mai nou gripa porcina...
eu nu cred ca o sa vina sfarsitu lumii... adica.[se prabuseste planeta sau din astea...straight face
sfarsituu lumii a venit deja... si ne ia pe toti pe rand;-s

| d5cie a răspuns:

Sfarsitul lumii nu av venii niciodata iti spu neu si a si anuntat: NASA SPUNE CA NU VINE SFARSITUL LUMII IN 2012. Asa se zice ca in 21 decembrie 2012 se aliniaza planetele si se face o explozie solara. dar planeta nibiru exista dar ea este la 98.35 ua de terra