| Madutza20 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un sfat sau o parere despre ce cadou sa le iau socrilor mei de sarbatori?! excluzand cosmeticelesadpentru ca au o gramadacryingam nevoie urg de pareri...va rog, dau funda:*

Răspuns Câştigător
| kynleiii a răspuns:

Un pachet de cafea cu doua cani la set
sau
Un tablou
sau
Daca stie sa croseteze i-ai un goblen cu Sfanta Maria/Ceva de Craciun sau de Paste
sau
Un globulet(ceva simbolic)
Cam atat.

Sper ca te-am ajutat.
Funda?>

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca e iarna poti sa le cumperi cate un plovar, un fular, un ceas de perete care sa aiba niste forme mai deosebite si in final, un buchet de flori. Sa fii sigura ca vor fi multumiti, iti spun eu, la ei conteaza foarte mult gestul.

| Cristea a răspuns:

Vorbeste-ne putin despre ei in cateva cuvinte, sa stim cu cine avem de a face big grin

| εїз a răspuns:

Un cadou pentru socrii tăi, ar fi bine să faci o masă mare împreună cu soţul tău, şi să îi invitaţi la voi acasă, să vezi ce bine se vor simţi, şi vă vor aprecia şi mai mult, dacă vei spune că tu ai organizat, vei fi nora lor cea mai tare.

| hamham_1461 a răspuns:

Pai ceva haine, un tablou cu o poza de a lor sau a vostra sau chiar impreuna dars a fie inramata, un set de cesti, sa ii inviti la masa, vezi ce mai gasesti

| Mentaaaaa a răspuns:

Off...socrii astia sa stii ca dupa parerea mea sunt foarte pretentiosi. O cravata si o esarfa, un tablou(sau goblen pentru ca lor le plac de obicei chestiile de acest gen)

| Boniboon a răspuns:

Un cadou?! cu mosuu` laughing

| BLG a răspuns:

Pai daca sunt mai demodati poti sa le iei niste bibelouri, iar daca sunt mai de moda noua le poti lua cate un ceas de mana sau cate un parfum:d

p. s.:daca soacra nu e demodata si e mai la moda iti spun eu ca i ar placea sa primeask accesoriibig grin

sper ca te am ajutat:*

| xMădă a răspuns:

Pai niste bluze, pantaloni si dragoste sufleteasca:X
Sarbatori fericite tie si familiei tale!

| ChrishaChry a răspuns:

Le poti face cadou ceva de portelan, un bibelou... cei varstnici adora chestiile astea...winking

| AbC_4616 a răspuns:

Ai putea sa le faci niste prajiturele de casa. ceva traditional si amuzant happy

| adelynaa a răspuns:

Ceva suvenir le poti lua
pentru soacra un gest frumos ar fi sa-i iei flori ar aprecia. ele ar aprecia chiar dc primeste de la nora sau ginere

| LoveStoned a răspuns:

Ok.eu le-as cumpara o rama foto digitala, sau le-as face un calendar personalizat pentru 2011 cu poze cu voi, cu familia, cu ei, cred ca i-ar surprinde in mod placut si ar fi totodata si ceva util. Ideal ar fi ceva nu perisabil, sau consumabil, pentru ca ceva trecator se uita.

| ionutalecs a răspuns:

1 da un vot http://www.fostaprietena.info/? username=25884 si nu mai da fundita

2daca sunt batrani iale un aparat de masat spatele (nu e scump eu am unu si l-am luat cu 40lei)

3daca sunt tineri soacri iai niste chivece cu flori iar socrului iai bilete la fotbal sau la un sport perferat asa a facut mama si bunicul sa bucurat enorm incat nu vroia sa ne lase sa plecam acasa:))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadou? Pai...Mos Craciun ce le mai aduce atunci?

| Madutza20 explică:

Deci...detalii despre ei...nu sunt nimic foarte simplii, dar nimic foare pretentiosiwinkingsi sunt tineri, adica au pana in 45 de ani! sunt foarte de treaba, deci nu cred ca pentru ei cont mai mult cat de mult sau mare e cadoul, ci gestul!winking