| mrpresident a întrebat:

Credeti ca a avea un crush te poate schimba pe tine ca persoana? Daca ai un crush la 12 ani te poate maturiza mai repede?

4 răspunsuri:
| Hollyg a răspuns:

Răspuns de la fratemiu care are 13 ani. " un crush nu ar trebui sa te schimbe, si nici nu cred ca a avea un crush te schimba, rămâi aceeași persoana."

| Cutiuta123 a răspuns:

Poate doar dacă in cazul în care chiar îl iubești ( chiar dacă el nu) si îl accepti cu defecte.

| Andreeahelpme a răspuns:

Nu te schimba e cevanormal sa placi pe cineva

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Maturizarea se bazeaza dezvoltare psihica si fizica, nu pe amici si relatii din copilarie.