| tewoowow a întrebat:

Daca faci prea multe in scurt timp pentru persoana iubita, credeti ca isi poate schimba parerea despre tine daca te iubeste? De exemplu daca ii faci cadouri des

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o fata nu ar avea motive sa-si schimbe parerea despre tine, daca-i faci cadouri dese, dimpotriva, va fi incantata ca o placi, iubesti si ca-i orferi asemenea atentie.

| Goete a răspuns:

Vai de tine cand ii vei face cadouri mai rar

| SharpEagle a răspuns:

Depinde de persoana. Unele s-ar putea sa perceapa asta ca pe o metoda de a contrabalansa niste slabiciuni sau lipsuri ale unor calitati, o nesiguranta, o teama de a nu fi parasit.
Si persoanele astea sa devina mai conditionale in relatie, mai rasfatate, mai demanding, mai pretentioase ori mai speculante. Ar semana cu un fel de mita pentru obtinerea a ceva sau conservarea a ceea ce este deja.
Parerea mea e ca n-are sens sa faci cadouri deamboulea, ca banalizezi gestul, isi pierde semnificatia, isi pierde incarcatura. Fa-le si tu la ocazii, ca sa fie cu adevarat apreciate. Imagineaza-ti ca ai manca des prajuturi...pai, ti s-ar luat de tot dupa o perioada. Iar daca le primesti, probabil ca ai incepe sa fi mai selectiv, sa nu mananci din fiecare, eventual sa mai si dai din ele la altii.