| anka a întrebat:

Credeti ca exista,, vocatia de bunic"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ai vocatie de bunic daca iti plac mult copiii si ai un suflet mare. Uite cateva cuvinte frumoase gasite de mine : http://www.revistanoinu.com/Arta-de-a-fi-bunic.html

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Fericiti cei ce o au!

| antonia09 a răspuns:

Sunt mama de foarte putin timp si te pot asigura ca bunicii sunt mandrii de nepotica lor. Ar face orice pentru ea, ar fi in stare sa lase ceea ce fac ei de obicei pentru a o face fericita. Bunicul in special e foarte mandru ca are o nepotica "frumoasa" cum spune el si spera sa ajunga la fel de desteapta ca si parintii ei (adica eu si sotul meu).
Pentru mine este o minune destul de mare cum am reusit sa cresc in burtica timp de 8 luni si un pic aceasta mandrete de fata.
Feicare din noi visam ca intr-o zi sa devenim bunici, pentru a le oferi toate dragostea pe care am oferito si copiilor nostri.
Cu bine,

| Slavic a răspuns:

Drumul nostru pe acest pamânt parcurge îm mare câteva etape: naşterea, şcoala, căsătoria, pensia şi moartea. Dar dincolo ce este? Şi dacă este ceva, contează cum am trăit aici, ne influenţează acest lucru cum vom fi dincolo?

Nu cred că există macar cineva care măcar o dată în viaţă să nu îi fi fost frică de momentul morţii. Poate că e un subiect morbid acesta pe care îl propun, dar cred că moartea ca fenomen este un moment hotărâtor, un moment important pentru om, pentru că dacă există ceva dincolo, atunci e important să încercăm să aflăm ce este, poate că viaţa aceasta pământească se continuă prin moarte dincolo, într-o altă lume şi aşa cum fiecare din noi doreşte să-i fie cât mai bine aici, dacî este dincolo ceva, sigur fiecare din vrea să-i fie bine şi acolo. Dacă dimpotrivă, totul se termină la mormânt, atunci merită să lupţi pentru ca să ai tot ce este mai bun aici. Unii cred în reîncarnare, alţii cred că există rai şi iad, alţii spun că nu este nimic. Care să fie adevărul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Slavic, adevarul este ca asa cum ne pregatim pentru viata, trebuie sa ne pregatim si pentru moarte. Nu toti inteleg aceasta, de aceea lumea se imparte in credinciosi si necredinciosi.
Credinciosul stie ca va veni un sfarsit al trupului si atunci isi pregateste sufletul pentru acel moment, ca sa ii fie cat mai usor si, in speranta ca un suflet mai curat si pregatit, mai ascultator si credincios il va ajuta sa traca cu seninatate peste momentul final, pentru a renaste sub o alta forma. Un necredincios recunoaste ca a fi muritor inseamna a fi limitat, vulnerabil, destinat disparitiei si, atat.