| yadora a întrebat:

Ce meserii aveti? Va place ceea ce faceti la serviciu? Credeti ca vocatia voastra era alta? Argumentati.

10 răspunsuri:
| cristi27 a răspuns:

Mie imi place ceea ce fac acum, dar in viata e bine sa ai mai multe meserii, vocatii etc. ca nu stii niciodata de ce te lovesti si e bine sa stii sa faci cate putin din toate

| alexdop21 a răspuns:

Doamneeeeee, am lucrat un an la o companie aeriana de pe aeroportul baneasa, era cel mai tare loc de munca, dar am plecat de acolo ca sa vin la un salariu mai mare, intr-adevar iau un salariu mai mare, dar nicidecun nu e mai bine, sunt disperat, nu mai suport pe nimeni, sunt tot timpul nervos, stresat, este urat rau de tot aici, simt ca o iau razna cu nebunii astia! as pleca acum de aici daca puteam sa plec asa de nebun, acum problema mai e ca mai ai nevoie si de bani! E urat rau de tot si nu cred ca as dori cuiva sa lucreze in locul meu

| Leea1234 a răspuns:

Eu...sunt limpieza intr-un cabinet medical!
imi place, nu-mi place trebuie sa fac!(sunt platita bine)
da! visul meu e sa devin profesoara de limba si literatura romana!
cand am sa strang destui bani, am sa fac facultatea si poate ajung sa-mi ating scopul!
mai am timp, cunosc persoane care au 40 ani si sunt la facultate!
deocamdata, ma duc sa-mi calc halatul, ca maine, o i-au de la capat!
dar sunt optimista, si stiu ca intr-o zi voi sta la catedra!
speranta moare ultima!

| inna a răspuns:

N-am o meserie, inca eleva ( highschool), dar in viitor vreau sa intru la Drept.

| hândel a răspuns:

Imi place ceea ce fac la serviciu, am 2 pauze de cafele, la 10 si la 15, o pauza de pranz la 12 evident, la 6 termin munca. Atmosfera e super, cand e de treaba rupem, cand e mai lejer vorbim, mai glumim, e chiar super la munca. Norocul meu e ca ma acomodez usor si rapid la orice si chiar gasesc partea buna a lucrurilor si ma motivez cu micile placeri care le gasesc in activitatea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai alerg printre aproximativ 200 de calculatoare, sa indrept ce strica aproximativ 200 de natingi. Si tu intrebi daca-mi place? Sigur ca-mi place, sint pur si simplu in al noualea cer, incintat, beat de fericire laughing Cel mai mult imi place cind ma cheama ca nu merge reteau si constat ca e cablu scos din priza, sau nu porneste monitoru, da nu e conectat la calculator, sau ca nu merge sunetu, da nu sint boxele pornite, sau nu merge CD-drive-ul da a bagat CD-ul pe dos laughing sint realmente extaziat de munca mea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bro-ai putea sa-ti faci si tu un blog cu ceea ce gasesti la serviciu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigmo lucrez la el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorita sfatului primit pe TPU, sunt angajat ca consilier pe teme de securitate, acum ce pot sa-ti spun despre placere? cum ar fi sa vi de la servici, sa-ti faci dus si cind sa te imbraci cit mai lejer, incepe telefonul sa sune, alo trebuie sa mergi in cutare obiecti ca blablabla! iti place nu-ti place un banut trebuie sa intre-n casa!

| cLaudYu a răspuns:

Sunt elev.Pe viitor mi-ar placea sa am un serviciu ca Otonis si Sensei.BROhee hee