| raulu65u73 a întrebat:

Credeți că sinuciderea e rezolvarea problemelor?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru cei slabi si lasi, da, poate...

| darrio2007 a răspuns:

Pentru cei din jurul lui, da.

| ania a răspuns:

Am citit ca medicii care trateaza pe cei care incearca sa se sinucida aruncandu-se de pe un pod celebru in America pentru multele tentative de sinucidere au spus ca cei care au fost salvati, toti declara ca imediat dupa ce s=au aruncat au regretat ce au facut.Nu e rezolvarea problemelor, daca pe urma ajungi in iad e si mai rau.

| Hammurabi a răspuns:

Rezolvarea?
Nu.
Probabil, e doar sfârșitul absolut Ieșirea din existență.

| ReddY25 a răspuns:

No way

| AliGab a răspuns:

Din contra, este agravarea de milioane de ori a tuturor problemelor. In ceea ce vei muri, in aceea vei fi judecat: mori in deznadejde (mai ales prin sinucidere), sufletul se va chinui inmiit in singuratate si neiubire. Daca ai grija sa cauti ajutor sa depasesti acest impas in viata aceasta, rasplata de dupa moarte (neplanuita de tine) va fi implinitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine se sinucide.

| SuperCoolDude a răspuns:

Viața e marfă chiar dacă e grea,
Bine că e, mai lasă sinuciderea!
Chiar dacă depresia te apasă, lasă
Durerea la ușă, nu o aduce în casă

Încearcă să fii mai pozitiv, fã mişcare,
Nu te mai gândi doar la ce te doare!
Am fost toată viața un depresiv, să știi
Și îți spun că, nu se meritã să fii negativ

Fiindcă sinuciderea e o curvå, una cu hiv
Îți ia plãcerea vieții, stii tu, definitiv
De ce ai vrea să mori tu acum,
Daca ai o viață în față și o să mori oricum?

Sper că ești bine man
happy

| DariaDark a răspuns:

Nu, o vizită la psihiatru, ore de terapie, yoga, sport, orice ce te face să te simți bine este soluția happy
Sinuciderea este cea mai mare greșeală a unui om, (nu este de condamnat) când nu reușești să dai de lumină, fiindcă trăiești în întuneric, consideri că asta e cea mai simplă cale, de aceea oamenii aceștia au nevoie de ajutor să li se arate si celălaltă parte a vieții.