| acdcfan a întrebat:

Credeti ca toti isi gasesc perechea?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Perechea este un mit, o aspiratie adolescentina.Nu toti isi gasesc perechea, dar si in aceste conditii pot iubi si isi pot intemeia familii trainice daca au simtul realitatii.

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta. Daca ai cateva esecuri asta nu inseamna decat ca inveti ceva in plus. Cu fiecare experienta, indiferent cat de reusita sau nu esti mai aproape de relatia pe care o cauti. Conteaza acum si sa fii pregatit pentru momentul respectiv. Uneori e frustrant sa vezi ca intalnesti o persoana deosebita, te place, o placi si totusi nu prea merge o relatie. Pentru ca nu aveti experienta si va e greu sa invatati impreuna. De asta e chiar bine sa ajungi sa iti pui intrebarea asta. E bine intr-un fel sa ai cateva relatii care nu au mers pana sa o gasesti pe cea in care sa iti pui toata baza. De obicei avem tendinta de a inlocui ce este iubirea cu toleranta. De asta e mult mai util sa fim experimentati cand intalnim persoana potrivita. Chit ca aceasta experienta poarta mai degraba numele de esec. Orice relatie spun eu are partile sale pozitive. Chiar daca nu merge mereu asa cum am vrea noi. Tot inveti ceva si tot sunt clipe de care iti amintesti cu placere.

| fabiola a răspuns:

Nu toti, dar unii sunt chiar optimisti!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cred. Parteneri da, insa compatibilitate maxima, mai rar.
@Dragalasul, s-au schimbat vremurile. Ce zici tu era adevarat mai mult la tara pana acum 20 de ani. Am observat reactiile la presiunile biologice si sociale, intr-adevar multe femei tind in directia asta, de a-si intemeia o familie pana la 30 de ani. Am cunoscut insa persoane care nu se incadreaza in tiparul de care zici, si acum sunt alte posibilitati, si social si din alte puncte de vedere. E o tendinta oarecum normala de a ridica pragul de varsta avand in vedere ca, daca acum 20 de ani la 40 trebuia sa fii deja cu socotelile incheiate, acum sunt destui care la 40 sunt intr-o forma excelenta si au inca pofta de distractie. Din aceea autentica, nu un sprit cu nasu' sambata seara. E bine sa fii un pic mai tolerant, uneori lucrurile chiar se schimba. Sunt femei care la 35 sunt inca slabe, sanatoase, frumoase si pot incepe o relatie noua, asa cum o faceau la 25 pe vremuri. Si nu sunt nici curve, nici proaste, nici bolnave, doar ca vor altfel de viata - nu neaparat pana in 30 sa nasca si sa se ingrase in bucatarie. Norocul meusmug

| clauss a răspuns:

Din pacate NU

| Alexandru a răspuns:

Tot ce se poate. Asa cum se spunea ca este imposibil ca omul sa ajunga in spatiu, ca este imposibila aselenizarea, deci lucruri cu adevarat dificil de realizat, cu atat mai mult se poate intampla ca un om sa fie singur toata viata. Cel care s-ar gasi in postura asta, nu a fost nici primul si cu siguranta nici ultimul om care nu si-a gasit sau nu isi va gasi partenerul de viata.

Deci, orice, dar chiar orice este posibil...

| shtephie a răspuns:

Da, daca stie unde sa cautewinking

| FucktheSystem a răspuns:

Normal ca nu laughing
Doar si pentru simplul motiv ca sunt mai multe fete decat baieti. deciwinking

Btw chiar adac nu are legatura cu intrebarea AC/DC rulez big grin

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Normal ca nu... eu ink sper big grin

| marya a răspuns:

In dragoste cred ca ai vrut sa te referi Sunt situatii si situatii majoritatea oamenilor isi gasesc perechea ceilalti pretera solo sau nu pot fi cu cineva din anumite motive.

| enchanted a răspuns:

Da, doar sa nu te apuci sa o cauti tu si sa dai gres, trebuie sa ai rabdare sa astepti si chiar daca e la capatul pamantului o vei intalni, femeia este facuta din coasta barbatului deci este pus deoparte cel caruia ii apartii

| gyo a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu toti ne gasim pe cineva, eu asa credhappy

| oriflame_9415 a răspuns:

98%

| tweety28 a răspuns:

Eu cred ca da!
Chiar daca acum sunt in pragul unui divort.
Eu inca cred ca este cineva acolo si pentru mine.
Problema e ca depinde pentru ce perioada.
Acum "perechea" nu mai este pentru toata viata.

| keytao a răspuns:

Mai devreme sau mai tirziu, da

| heise a răspuns:

Nu sunt sigura. Daca stau sa ma gandesc... cred ca da. Exista o persoana pentru fiecare, dar poate nu ajung sa se cunoasca la timpul potrivit. Cine stie.

Răspuns utilizator avertizat
| eu_6788 a răspuns:

Eu cred ca da

big grin

Dar tu crezi ce vrei

tongue

| mAReEe a răspuns:

Daca noi credem? nu stiu ce sa zic e o intrebare foarte...inspiratalaughing nu toata lumea isi gaseste perechea, din unele puncte de vedere da din altele nu. Unii au foarte multi prieteni, dar nu iubite\iti.Deci,in concluzie, trebuie sa o gasesti daca o cautilaughing

| PaTTy_3342 a răspuns:

Nu. In lume exista 4 miliarde de femei si doar 2 de barbati.deaia ne inseala pe toate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare floare isi are umbra ei. dar daca o fata nu se marita pana la 30 de ani, ori e curva, ori e proasta, ori e bolnava.

| anna7_4794 a răspuns:

Cine nu cauta cu disperare, cine stie sa se lase putin purtat de val si cine isi asculta inima bineinteles ca da. Pentru fiecare dintre noi exista o persoana speciala care asteapta sa fie descoperita (de obicei se intampla chiar in momentul in care nu ne-am fi asteptat niciodata).

| MikeRowe a răspuns:

Cred ca nu

| mamitel a răspuns:

Da, daca nu il gasesc pe lumea asta il gasesc pe lumea cealalta, nu crezi?